Saimniecība

Praktiski padomi

Katras labas saimnieces rīcībā ir savi knifi saimniecības vadīšanā. Dalīsimies pieredzē, kā var padarīt ērtāku un sakārtotāku savu sadzīvi.

Cāļotāju pieredze atkritumu šķirošanā mājās
Cālis.lv forumā jautājām, kā cāļotāji šķiro atkritumus mājās, jo īpaši, ja rūmes ir maz, kur uzglabāt atkritumus, līdz tos izmet ārā.
Kad atkritumi kļūst vērtīgi
Ir vismaz trīs iemesli, kāpēc ir izdevīgi un arī svarīgi šķirot un pārstrādāt iepakojumu...
Kā iztīrīt flomāsteru traipus
Ko darīt, ja jaunais mākslinieks ierodas no bērnudārza ar flomāsteru noķēpātu apģērbu vai arī māmiņa vispār nevar saprast, kas īsti bijis domāts apzīmēt – papīra lapa vai apģērbs.
Kad mazulis dodas izpētīt elektroierīces
Līdz ar mazuļa ienākšanu mūsu dzīvē, rūpīgi pārdomājam ikvienu sīkumu, kā savu mājokli padarīt drošu un ērtu.
Nevēlamās mazās mušiņas un atbrīvošanās no tām
Siltais rudens nāk ne tikai ar omulīgo rosīšanos virtuvē, gatavojot gardus krājumus ziemai, bet arī ar nebeidzamu cīņu ar mazajām mušiņām jeb drozofilām.
Cīņa pret blusām
Ja ir viena blusa, vienkāršākais veids, kā no tās tikt vaļā, ir noķert un atbrīvoties no tās, kamēr nav apbērnojusies. Ja ir vairākas, tad var līdzēt citi risinājumi.
Negaidītais ciemiņš – prusaks
Ir reizes, kad nepavisam negribas būt atbildīgiem par tiem, ko esam pieradinājuši.
Ziepju rieksti – ne tikai veļas mazgāšanai
Indijas ziepju rieksti kļūst arvien populārāki arī Latvijā. Ziepju rieksti ir dabīga alternatīva ķīmiskajiem mazgāšanas līdzekļiem.
Drošības pasākumi negaisa laikā
Pirmais pavasara negaiss tiek pat gaidīts. Pēc tā varot sēdēt uz zemes vai skraidīt basām kājām. Jāatceras, ka negaiss ir bīstams, tāpēc jāievēro svarīgākie drošības pasākumi, lai izvairītos no zibens spēriena.
100 padomi kā ekonomēt savās mājās!
RigaRealEstate speciālisti sastādīja sarakstu ar 100 padomiem, kā ieekonomēt mājās, kas, iespējams, būs sākums jauniem ieradumiem un jaunai ērai Jūsu mājās. Ieekonomēto naudu varēsiet iztērēt pēc sirds patikas – izklaidēm kopā ar ģimeni, jaunām kurpēm vai krāt kādam lielākam mērķim!
Gultas veļas veidi un mazgāšana
Miega kvalitāti ietekmē arī tas, kādu gultas veļu izmantojam. Tirdzniecībā tiek piedāvāti visdažādāko materiālu un krāsu gultas veļas piederumi. Aplūkosim to veidus un kopšanas īpatnības.
Traipu tīrīšana
Traipiem piemīt īpašība uzrasties pilnīgi no nekurienes apģērba pašās redzamākajās vietās. Kā saglābt apģērbu? Padomi traipu tīrīšanā
Dabīgie tīrīšanas līdzekļi
Ikdienā mēs, uzturot tīrību mājās, izmantojam sadzīves ķīmijas līdzekļus. Taču ir vēl viena iespēja – izmantot vielas un pārtikas produktus, kas atrodami katrā mājā.
Sveču liešana
Sveču liešana ir aizraujoša nodarbe visai ģimenei. Varēsiet iepriecināt ar paštaisītām dāvanām savus radus un draugus, katram izveidojot kādu īpašu sveci vai pat veselu sveču kompozīciju
«Coca-Cola» saimniecībā
«Coca-Cola» var palīdzēt tikt galā ar saimnieciskiem darbiem, tādiem kā kaļķakmens noņemšana no tējkannas, piedeguša katliņa iztīrīšana, tauku likvidēšana un tamlīdzīgi.
Citrons un citronskābe saimniecībā
Citrons un citronskābe visdažādākajās variācijās noder saimniecībā, jo to sastāvā esošā skābe labi cīnās ar traipiem, bet smarža likvidē smakas.
Padomi par drošu iepirkšanos internetā
Internetu pirkumiem izmanto arvien vairāk cilvēku. Interneta veikalos var iegādāties praktiski visu. Piedāvājam svarīgāko padomu kopsavilkumu, lai iepirkšanās sagādātu prieku, nevis vilšanos.
Pelējums uz sienas nav joka lieta
Cāļa forumā vairākkārt diskutēts par pelējuma veidošanos uz mājokļa sienām, tā kaitīgo ietekmi uz veselību un par to, kā pelējums apkarojams.
Mājokļa spodrības diena
Ieklausieties – marts... Kā tas skan... pēc pūpoliem, pēc pavasara, strautiņu čalām un arī pēc vispārējas ģenerāltīrīšanas mājoklī.
Mājas ārpuses siltināšana – komfortam un skaistumam
Mājas siltināšana ir viens no veidiem, kā nodrošināt siltumu arī aukstākajās gada dienās un samazināt izdevumus par apkuri. Siltināšana pasargā ēku no atmosfēras iedarbības gan ziemā, gan vasarā. Turklāt, nosiltinot māju, arī tās fasāde tiek atjaunota.
Malka un tās veidi
Izmantots kopš seniem laikiem, arī mūsdienās dabīgā kurināmā veids, malka, nav zaudējis aktualitāti. Lai arī vietā ir nākušas modernas apkures sistēmas, kurināmā veids bieži vien palicis tas pats senais.
Trauki gatavošanai
Ir sešu veidu trauki cepšanai un vārīšanai: alumīnija, emaljētie, stikla (gatavošanai mikroviļņu krāsnī), čuguna, keramikas un trauki ar pretpiedeguma pārklājumu.
Trauki uzglabāšanai
Gatavu produktu uzglabāšanai nepieciešami trauki, kas nelaiž cauri skābekli, pasargā ēdienu no dažādām smaržām un kuru virsma nereaģē ar skābēm un sāli, kas ir produktu sastāvā.
Rūpējies par savu drošību mājās
Mūsdienās apzog ne tikai bagātnieku mājokļus, bet arī visparastākās un vizuāli necilākās mājas. Zagļi zog ēdienu vai to apēd turpat uz vietas – šobrīd ir laiks, kad katrs izdzīvo, kā var un māk. Tāpēc ir svarīgi parūpēties par sava mājokļa drošību un zināt, kā rīkoties situācijā, ja notiek ielaušanās.