Saimniecība

Cīņa pret blusām

Vasaras beigas un rudens ir tas laiks, kad pat tajos mājokļos, kur ikdienā neviena blusa netiek, kāda parādās un nedod mieru mājdzīvniekiem un maziem bērniem. Tāpēc apkopojam līdzekļus, kas palīdz ar tām cīnīties. Ja ir viena blusa, vienkāršākais veids, kā no tās tikt vaļā, ir noķert un atbrīvoties no tās, kamēr nav apbērnojusies. Ja ir vairākas, tad var līdzēt citi risinājumi.

Palīdzība bērnam pret blusu kodumiem

Vienalga, vai bērns blusu dabūjis no mājas mīluļa, pārnesis no bērnu laukuma vai skolas, vispirms vajag pārskatīt drēbes un atrast vainīgo. Drošības pēc drēbes vajag izmazgāt karstā ūdenī.

Foto: istockphoto.com

Lai bērnam palīdzētu tikt galā ar niezi, koduma vietu var sasmērēt ar ierasto briljantzaļā spirta šķīdumu. Tas tagad ir pieejams arī kā marķieris, līdz ar to ir daudz ērtāk lietojams. Pieejamas arī speciālas smēres pret kukaiņu kodumiem: «Fenistil gēls», tīģera balzāms (tas ir spēcīgs, pārāk maziem nedrīkst lietot), «Psilo balzāms», «Comsi», latviešu «Rimezīvs», «Autan», kas anestezē, līdz ar to koduma vietas vairs neniez.

Ja līdzekļi tomēr nelīdz, var izmantot veco labo «Zvaigznīti», kādu līdzekli, kas satur mentolu. «Oriflame» piedāvā arī ērti lietojamu līdzekli uz tējas koka bāzes, kas ļoti labi palīdz pret kodumiem, tie vairs neniez un ātri noiet.

No dabiskiem līdzekļiem var mēģināt sodas ūdenī samērcētu vates pikucīti, ar to var noslaucīt skartās vietas. Ja tomēr nekas nelīdz, var doties pie ārsta, lai izraksta recepti speciāli izgatavojamai smērei. Ja bērns kasīšanās dēļ naktī nevar mierīgi gulēt, uz nakti atbilstoši vecumam var iedot «Tavegil» vai «Zirtek» pilienus.

Telpu tīrīšana un blusu atbaidīšana

Grīdas var mazgāt ar ūdeni, kam pievienots terpentīns, vai arī siltam ūdenim pievienot daudz sāls un etiķa. Var arī izmantot tikai sālsūdeni. Ūdenim var pievienot arī dažādas eļļas, pamīšus var lietot lavandas, skuju un eikaliptu eļļu.

No dabas līdzekļiem efektīvas ir kalmes. Kalmes var salikt telpā vai sasmalcināt un uz pāris stundām izlikt uz grīdas, vai arī taisīt uzlējumu. Efektīvs ir arī pelašķu uzlējums. Kalmes vairāk vajag kaisīt pie bērnu apaviem, ratiem un citām lietām, ar kurām nāk no āra, kalmes vajag kaisīt arī pie lieveņa. Ar šo līdzekļu uzlējumā samitrinātu lupatu var pārslaucīt arī dīvānus, segas, tepiķus, sienas, aizkarus un visas spraugas, kur blusām ļoti ērta dzīvošana.

Savukārt no veterinārajās aptiekās nopērkamajiem līdzekļiem bieži palīdz ūdenī šķīdināmais «Neostomazāns» (pieejams arī pūšamā veidā, palīdz arī pret mušām), «Protecto Plus», «Biokill». Efektīvs ir arī ūdenim pievienots dzīvnieku šampūns.

«Neostomazāns» ir labs ar to, ka indē aukstasiņu kukaiņus, bet siltasiņu būtnēm nekaitē, tāpēc var lietot gan tad, ja ir mazi bērni, gan dzīvnieki. Ir cilvēki, kuri visus stūrus izpūš ar «Cobra». Bet var izmantot arī saimniecībā plaši pielietojamo «Fairy». Pēc tīrīšanas vēlams iziet pastaigāties un pēc tam visu izvēdināt.

Ja ir vēlēšanās, mazgāšanu var veikt vairākas reizes dienā. Ieteicams nomainīt gultas veļu, izpurināt segas, spilvenus, vislabāk arī izmazgāt. Ja dīvānam vai gultai ir šķirbas, kur grūtāk tikt klāt, terpentīna ūdenī var izmērcēt palagu, uzlikt uz gultas, paklapēt un uz kādu laiku atstāt. Arī šajā gadījumā efektīvas būs kalmes.

Dzīvniekiem savi līdzekļi

Mājdzīvniekiem var izmantot blusu siksnas vai skaustā iepilināt «Neostomazānu». Suņiem ir pieejams arī dabīgs aerosols «Beaphar». Suņiem pieejami arī «Stronghold» pilieni, kas palīdz arī pret tārpiem. Ir arī «Frontline» un «Advantix». To, kas jūsu mīlulim būs vislabākais, visdrošāk ir jautāt veterinārajā aptiekā.

Iveta Rozentāle

Citi noderīgi raksti

Mājokļa spodrības diena

Kaķenes sterilizācija

Par līdzīgām tēmām varat aprunāties Cāļa forumos

Pļāpiņa

Nekustamais īpašums