Saimniecība

Auto ģimenei ar bērniem

Kāds gudrs vīrs reiz teicis – tāpat kā nav perfektas ģimenes, nav arī perfekta ģimenes auto, kas būtu piemērots ikvienai ģimenei visos laikos.

Ģimenei ar bērniem ir svarīgi izvēlēties savam budžetam un dzīvesveidam atbilstošu auto, tāpēc Cālis.lv aplūkoja vairākus auto topus. Raksts rosinās izpētīt dažādu marku auto un atrast savai ģimenei piemērotāko.

Top 10 – auto pieaugošai ģimenei

Automašīnas sakārtotas alfabētiskā secībā.


 1. Acura TSX Sport Wagon

Vislielākais šīs mašīnas pluss – ietilpīgais bagāžnieks un vieglā vadāmība. Bagāžnieks derēs kā vīram makšķerniekam, tā bērnu vešanai uz sporta sacensībām vai meitas mākslas darba nogādāšanai uz izstādi.

 

 1. Ford Fusion

Diezgan grūti atrast vidējas ietilpības ģimenes mašīnu, bet šīs markas mašīnai ir liels aizmugurējais sēdeklis, kas ļauj ērti iekārtoties arī bērniem ar sēdeklīšiem, un vēl paliek vieta kājām kā lielākiem bērniem, tā pieaugušajiem. Arī bagāžnieks ir pietiekami liels, lai novietotu gan bērniem nepieciešamās mantas, gan pieaugušo lietas. Mašīnai ir mazs degvielas patēriņš, iespējams izvēlēties arī pilnpiedziņas mašīnu, kas nodrošina drošību sniegā un lietū.


 1. Honda Civic

Ir divi iemesli, kas to padara par labu ģimenes auto: aizmugurē ir plakanā grīda, kas nodrošina daudz papildu vietas, un «Honda» ir nenoliedzama kvalitāte – mašīna kalpos ilgus gadus, turklāt ir mazas ekspluatācijas izmaksas un ekonomisks degvielas patēriņš.


 1. Hyundai Elantra

Lai arī, bērnam ienākot ģimenē, vecākiem nākas izvēlēties starp dzīves papildu labumiem un bērnam nepieciešamajām lietām, «Elantra» ir labs risinājums, jo ir ne tikai praktiska, bet arī ar skaistu apdari un interjeru, kurā iekļauts plašs standarta aprīkojums.


 1. Kia Optima

Jau daudzus gadus «Optima» ieteikta ģimenēm, kam nepieciešams vidēja izmēra auto, bet ir svarīgi iekļauties budžetā. Tai ir lielisks motors, tā labi turas uz ceļa un ir ar ietilpīgu salonu. Turklāt šai mašīnai pieejama arī kruīza kontrole, automātiskā ātrumkārba un klimata kontrole.


 1. Nissan Versa

Šī ir jauna ģimenes mašīna ar lielu ietilpību un par patīkami zemu cenu. Lai arī tas skaitās mazas ietilpības auto, aizmugurē ir tikpat daudz vietas kā daudzos vidēja izmēra auto. Vērtīgi, ka bagāžnieks ir plaši atverams, tāpēc var ievietot arī liela izmēra ratus.


 1. Scion xB

Ļoti ērts aizmugurē sēdošajiem, un ir ietilpīgs bagāžnieks, turklāt ļoti ilgi kalpo. Ir gaisa kondicionieris, elektriskie logi un slēdzenes, stereo saderīgs ar iPod un visas drošības ierīces, kas svarīgas ģimenēm ar bērniem.


 1. Subaru Impreza WRX

Šis auto derēs cilvēkiem, kuriem līdz šim braukšana ar auto ir bijusi kaislība. «Impreza WRX» ļaus neatteikties no kaislības, un ir arī padomāts par ģimenei praktiskām lietām. Turklāt pilnpiedziņa ļauj auto stabili turēties uz ceļa dažādos laikapstākļos.


 1. Suzuki Kizashi

Vizuāli gaumīga mašīna, ietilpīga, aizmugurē ir vieta bērnu sēdeklīšiem, un ar mašīnu pilsētā ir viegli manevrēt.


 1. Toyota Prius

Šis auto ir tiem, kuriem svarīga degvielas ekonomija. Turklāt tā ārējā forma ir veidota tā, lai mazinātu vēja radīto berzi. Bagāžnieks ir izveidots tā, lai būtu ērti ievietot gan ratus, gan sporta inventāru.

Foto: istockphoto.com

Top 10 – ģimenes auto par pieņemamām cenām

Atrast auto, kura cena atbilst ģimenes budžetam, ir gana sarežģīti, bet atrast ģimenei ar bērniem piemērotu auto par atbilstošu cenu ir vēl sarežģītāk. Šajā topā sarindoti mazbudžeta auto, sākot ar lētāko.


 1. Nissan Versa

Aprakstu skatīt iepriekšējā topā.


 1. Nissan Cube

Tāpat kā «Nissan Versa», šim auto ir ietilpīgas aizmugurējās sēdvietas. Tā augstais jumts nodrošina daudz vietas arī vecākiem, kamēr viņi bērnu ieliek sēdeklītī. Bagāžnieks varētu būt lielāks, tomēr vieta nepieciešamajām lietām ir pietiekama. Mašīnā ir gaisa kondicionieris, elektriskie logi un slēdzenes, un arī elektroniska stabilitātes kontrole, kas nepieciešama ģimenes auto.


 1. Honda Fit

Šī nelielā mašīna ir neticami ietilpīga, un tajā pietiks vietas ne tikai ratiem, bet arī citai bagāžai. Turklāt arī priekšējos un aizmugurējos sēdekļos ir daudz rūmes. Auto drošība ir izstrādāta tā, lai pasargātu auto arī tad, ja notiek sadursme ar lielāku auto, kas svarīgi ģimenēm ar bērniem. Turklāt sporta variantam elektroniskā stabilitātes kontrole iekļauta jau standarta aprīkojumā.


 1. Scion xB

Aprakstu skatīt iepriekšējā topā.


 1. Hyundai Elantra Touring

Mašīnas lielums ir optimāli piemērots ģimenei ar bērniem. Lielais bagāžnieks ir ļoti ērts, tajā iespējams ielikt visu nepieciešamo, ja esat nolēmuši doties ceļojumā uz vairākām dienām. No 2012. gada «Hyundai» ir ieviesusi jaunu bāzes modeli, ko sauc «GLS». Tas ir papildināts ar ērtībām – jumta lūku, stūri ar ādas apvalku – un nozīmīgām niansēm: gaisa kondicionieri un elektronisko stabilitātes kontroli.


 1. Dodge Caliber

Auto, kas piemērots aktīvām ģimenēm. Tas ir ietilpīgs, ar plašu bagāžnieku un iekšējo apdari. Tomēr jārēķinās, ka vadāmība nav tik laba kā konkurentu automašīnām.


 1. Kia Rondo

Laba izvēle. Grūti klasificējams, jo varētu ietilpt vairākās kategorijās. Tas ir lielisks lielām ģimenēm, jo tajā ir septiņas sēdvietas, turklāt trešā vieta paredzēta ne tikai bērniem, bet ir ērta arī pieaugušajiem.


 1. Subaru Impreza

Aprakstu skatīt iepriekšējā topā.


 1. Volkswagen Jetta

Tirgū pieejami daudzi sedani, bet reti kuri ir piemēroti ģimenes vajadzībām. «Jetta» ir viena no tām, kas ir atbilstoša ģimenēm. Ietilpīgs salons, augsts jumts, un sēdvietas piemērotas vecākiem un dažāda vecuma bērniem. Turklāt tā labi izskatās arī no ārpuses, un ar to ir patīkami braukt.


 1. Mazda 5

Daudziem tās nepatīk, daudziem patīk, bet ģimenei «Mazda 5» ir ļoti atbilstoša. Auto ir salīdzinoši lēts, toties ar lielu ietilpību, neskatoties uz savu izmēru.

Vēl īsumā par mammām atbilstošām automašīnām un tētiem atbilstošām.

Top 10 – auto mammām

Mammām ne vienmēr svarīgākais ir tas, lai auto būtu mazs. Viņām noteikti ir svarīgi, lai tas būtu ērts un drošs.


 1. Acura TSX Sport Wagon

 2. Cadillac CTS Sport Wagon

 3. Honda Civic

 4. Honda Fit

 5. Hyundai Elantra Touring

 6. Lexus IS 250C

 7. Scion xB

 8. Subaru Impreza

 9. Toyota Prius

 10. Volkswagen Jetta SportWagen

Top 10 – auto tētiem

Protams, arī tētiem ir svarīgs auto praktiskums, bet tikpat svarīgi ir, lai būtu azarts braukt. Auto sakārtoti alfabētiskā secībā.


 1. Chevrolet Corvette

 2. Ford Mustang

 3. Hyundai Genesis Sedan

 4. Infiniti G37

 5. Lexus IS F

 6. Mazda 6

 7. Mercedes-Benz C36 AMG

 8. Nissan Maxima

 9. Pontiac G8

 10. Porsche 911

Cālis.lv lasītāji par sev atbilstošiem ģimenes auto izvēlējās: «Honda CR-V», septiņvietīgais «Honda Odyssey», «Mercedes-Benz GL 500», «Citroen Xsara Picasso», «Honda FR-V», «VW Golf IV», «VW Passat», «Ford Focus», «Peugeot 406», «Peugeot 307», «MB C220» universāls, «Opel Meriva», «Volvo S60». Tālākiem izbraukumiem: «Nissan X-trail» vai «Volvo XC-90», «Subaru Legacy» ar gāzi. Ģimenei ar vairāk nekā diviem bērniem: klasisks minivens, «Audi A6» avant C4 virsbūve 2.5 TDI, «Volvo XC90», «Volvo CX70», «Opel Zafira», S klases «MB». Lielai ģimenei tālākiem izbraukumiem: «Toyota LC», «Citroen C4 Picasso».

Vairāk par cāļotāju ģimenes lielumu, mašīnu izvēles kritērijiem un galvenajiem ieguvumiem var lasīt te.

Citi noderīgi raksti

Cīņa ar sarmu uz auto iekšējā stikla slāņa

Nebeidzamais stāsts par rindām uz bērnudārziem Rīgā

Par auto lietām varat aprunāties Cāļa forumā

Auto