Spogulis

Brilles labākai redzei un stilam

Optiskās brilles, lai arī savā ziņā lietojamas piespiedu kārtā, tomēr var būt un tām pat noteikti būtu jābūt cilvēka rotai, stilīgam modes aksesuāram. Brilles nedrīkst pildīt tikai redzes uzlabošanas funkciju. Tāpēc, izvēloties sev piemērotas brilles un to ietvarus, jāieklausās stilistu padomos. Stilisti uzsver, ka liela nozīme ir frizūrai, cilvēka acu un ādas krāsai, sejas formai un vaibstiem.

Briļļu rāmju izvēle atbilstoši matu krāsai

Dažādu stilistu ieteikumos reizēm izskan pretrunīgas domas. Piemēram, kāds uzsver, ka blondīnēm piestāv metāla briļļu rāmji bronzas vai vara krāsā, kā arī rāmji maigos pasteļtoņos un jāizvairās no spožiem zelta krāsas rāmjiem. Savukārt citur lasāms, ka gaišmatēm zelta krāsa tomēr piestāv. Droši vien to, kas katrai personai piestāv vislabāk, varētu uzzināt no sava stilista vai veikalā, pielaikojot konkrētas brilles. Tāpēc tālāk lasāmie padomi uzskatāmi tikai par ideju rosinātājiem.

Tumšmatēm piestāvēs rāmji spilgtās krāsās, bet labi var izskatīties arī melni rāmji. Rudu matu īpašniecēm piestāv zaļu vai pat violetu toņu rāmji. Jāņem vērā, ka kardināla frizūras maiņa var radīt vajadzību nomainīt briļļu rāmjus.

Briļļu rāmju izvēle atbilstoši acu krāsai

Zilu acu īpašniekiem stilisti iesaka brūnus rāmjus, jo brūns vislabāk kontrastē ar zilu krāsu. Lai efekts būtu vēl labāks, var izvēlēties tumši zilus rāmjus. Brūno acu skaistumu izcels rāmji lavandas tonī (zils ar violetu nokrāsu). Kafijas krāsas rāmji izcels brūno acu dziļumu.

Briļļu rāmju izvēle atbilstoši sejas formai

«Vision Express» mārketinga speciāliste Margarita Lazare informēja par «Vision Express» izveidoto mājas lapu, kur var meklēt padomus, kā izvēlēties briļļu rāmjus atbilstoši sejas formai. Cāļa lasītājiem piedāvājam arī padomu apkopojumu no mājas lapām www.buysib.ru, www.free-lady.ru un www.ochki.net.

Foto: istockphoto.com

Sejas formas tiek iedalītas četrās pamatgrupās: ovāla, apaļa, kvadrāta un trīsstūrveida. Ir stilisti, kuri atsevišķi vēl izdala taisnstūrveida, rombveida un trapecveida sejas formu. Svarīgākais noteikums – briļļu rāmim nav jāatkārto cilvēka sejas forma, bet gan jābūt kontrastējošam ar to. Piemēram, kvadrātveida sejai neder kvadrātveida briļļu rāmis.

Turpinājumā daži padomi. Vēlreiz gribam uzsvērt, ka brīžiem tie ir visai pretrunīgi un īsto padomu var sniegt tikai spogulis, kurā lūkojaties ar pielaikotajām brillēm.


  • Apaļas sejas formas īpašniekiem ar briļļu rāmju palīdzību seju vajag vizuāli pagarināt. Tādam nolūkam derēs šaurs, garens rāmis, kura ārējie stūri deniņu rajonā nedaudz pacelti uz augšu, vai akurāts taisnstūrveida rāmis. Jāizvairās no apaļiem vai ovāliem rāmjiem. Labāk izvēlēties krāsainus plastmasas, nevis metāla rāmjus.

  • Ovālai sejai piestāv praktiski visu formu un dizaina rāmji. Iespējams, ne tik labi izskatīsies ļoti šauri vai ļoti apaļi rāmji.

  • Kvadrātveida sejas formas īpašniekiem stilisti iesaka izvēlēties rāmjus ar noapaļotiem stūriem, kā arī šaurus ovālas formas rāmjus vai kaķacis.

  • Trīsstūra jeb sirds formas sejai ir plata sejas augšdaļa un šaurs zods. Šādā gadījumā piestāvēs tauriņu stila brilles vai kaķacis, kā arī brilles ar taisnstūrveida rāmi.

Briļļu mode 2011

Šogad modē ir liela izmēra brilles ar noapaļotiem, aviatoru tipa, ovāla un lāses formas rāmjiem. Mazāk populāri ir kvadrātveida, apaļi, taisnstūra un pusloku rāmji. Ja briļļu rāmji ir šauri, tad raksturīgi spilgti un neparasti akcenti.

Rāmju krāsa pārsvarā ir klasiska – melna, tumši brūna, balta, arī pasteļtoņi (ziloņkaula krāsa, bāli zila, bāli rozā), gaiši brūna, lillā, zila, smilšu krāsa, gaiši oranža, sarkana, dūmakaini pelēka, citrondzeltena. Ir arī tādi briļļu modeļi, kuru rāmjos sastopamas vairākas krāsas, visbiežāk melnā ar balto vai zilo.

Rudens/ziema 2012 – tendences

Sezonas modes jaunumu uzmanības centrā ir briļļu ietvari, tiem jāatgūst pelnītā uzmanība un jāizceļ brilles un seja, informē «Vision Express» sadarbības partneris «Safilo». Joprojām populārs ir retro stils. Dzeltenas aviatora brilles Vudstokas noskaņās apliecina, ka apsēstība ar retro nav zudusi.

2012. gadā modē būs apaļi ietvari. Daudzas labi zināmas personas dažādos laikos ir nēsājušas apaļus briļļu ietvarus. Piemēram, Džons Lenons vecmodīgos apaļos briļļu ietvarus popularizēja 20. gs. 60. gados. Salīdzinot ar to laiku, mūsdienās ir vairāk apaļo ietvaru modeļu. Apaļi ietvari ir dažāda izmēra un dažādās krāsās, izsmalcināti un robusti. Šie glītie apaļie ietvari ir redzami gandrīz ikviena modes nama kolekcijā.

Materiāla izvēle ir svarīga. Vienubrīd bija jāizvēlas starp metāla un plastmasas ietvariem. Tagad var izvēlēties no plaša materiālu klāsta. Īpaši pieprasīta ir āda, gumija, samts un alumīnijs. Tādi materiāli ietvarus padara vēl interesantākus. Ietvaru ražošanā izmanto visdažādākos materiālus, sākot ar īstu ādu un beidzot ar samtu skaistās krāsās.

Ko sakāt par acetāta un metāla apvienojumu ar plastmasu priekšpusē un metāla, gumijas vai alumīnija sānu detaļām? Visiem ietvariem ir daudz un dažādas detaļas, kas tos padara neatkārtojamus: «Swarovski» kristāli, ziediņi, galvaskausi, izsmalcinātas zelta detaļas vai īpaši veidots acetāts dažādās krāsās.

Iveta Odiņa

Lasi vēl

Zodiaka zīmes ietekme uz sievietes stilu

Grūtniecība un dekoratīvā skaistumkopšana

Par modi un skaistumkopšanu varat aprunāties Cāļa forumos

Iepirkšanās

Skaistums