Spogulis

Ja pazudusi otrā pusīte

Šoreiz gan ne par to, ka nav sastopama vai pa kreisi sākusi doties mūsu otrā pusīte – vīrs/sieva vai pazudis reiz atrastais dvēseles radinieks. Aplūkosim praktiskākas lietas – ko sieviete iesāk ar vienu auskaru, ja otrs nozaudēts, vai ko dara, ja pazūd kāda cita lieta, kas pēc nozīmes lietojama tikai pārī (piemēram, zeķe).

Viens auskariņš pazudis – ko nu?

Ja pazudis iemīļotais auskars, var iešauties prātā doma – palūgt speciālistiem izgatavot pēc atlikušā parauga ko līdzīgu. Par šīs idejas īstenošanu rotkaļu darbnīcas «Sudraba nams» menedžeris Jānis Legzdiņš (sudrabanams.lv) informēja Cāli, ka 90% gadījumu izveidot kopiju pazudušajam auskaram būs grūti vai pat neiespējami. Ja arī to var izdarīt, izmaksu ziņā daudz lētāk būs nopirkt jaunus auskarus. Ja nozaudēts viens auskars, var mēģināt no otra izveidot kulonu, ja to atļauj tā forma.

Par dalīšanos ar vēl citām idejām, ko iesākt ar vienu auskaru, paldies kāda sociālā portāla foruma dalībniecēm:


 • Man bija sakrājušies pāris auskariņi pa vienam un vēl tādi, kurus nenēsāju un nebija no cēlmetāla. Kad bija remonts tualetē, izrotāju vienu maliņu ar šiem auskariņiem, gliemežvāciņiem un pērlītēm.

 • Var aplīmēt stikla izstrādājumus.

 • Izdurt vienu lieku caurumu ausī un tajā likt tos auskarus, kas pa vienam.

 • Var aiznest pie juveliera, lai izkausē  un uztaisa jaunu auskaru pāri (pēc pašu dizaina). Man līdz šim tam nav sanācis laika, tāpēc «vientuļie» auskari stāv dārgumu lādītē.

 • Bižutērijas auskarus metu ārā, neglabāju. Viens zelta auskars un viens sudraba gan stāv nolikts lādītē ar domu kādreiz pārkausēt vai ko citu izdarīt. Cēlmetāls kā nekā vērtība, kaut gan bižutērijas izstrādājumi mēdz būt dārgāki nekā sudrabs.

 • Auskarus, pat negaidot, ka pazudīs, nēsāju pa vienam, vai vienā reizē dažādus. Asimetrija ir valdzinoša.

 • Tagad jau skaitās stilīgi nēsāt vienu auskaru, īpaši, ja garus matus savāc vairāk uz vienu sānu.

 • Ja pazūd kāds mazais auskars, piemēram, bumbiņa, bēda nav liela, man ir vienā ausī divi, otrā četri pīrsingi. Ja pazūd garie, vai kāds saplīst, atkarībā no tā interesantuma pakāpes, pārpalikumus var izmantot kādā deju tērpā, šallē kā aksesuāriņu vai spīguli, kā podziņu.

 • Auskaru var par piespraudi uztaisīt, vai jebkādu citu skaistumlietu pie apģērba, pie rāvējslēdzēja.

 • Ir tādi, kas padarīti par kulonu, jo bija pārāk labi, lai atdotu lombardam. Lombards maksā par metālu, bet par izrotājumiem, kas iestrādāti auskarā, nē.

  Šeit varat noskatīties video, kur atradīsiet vēl pāris foršas idejas, ko iesākt ar vienu auskaru pāra pusīti (meklējiet video ar nosaukumu «Lost an earring? What to do with just one»)

Otrā iespēja pienākas arī zeķēm

Labi būt par zeķi. Guli kaut kur, atpūties, tevi vienmēr meklē, bez tevis nekur neiet, pie tam, tev vēl ir otra pusīte. /tautas gudrība/

Ja pazūd zeķes otra pusīte, praktiskajām saimniecēm ir šādi risinājumi:

 

 • Zeķe skraida pa grīdu kopā ar kādu citu zeķi un tai ir pilnīgi vienalga, ka viņa ir citā krāsā.

 • Ja pazūd viena zeķe, otro izmetu! Iesaku pirkt vairākus vienādus pārus, tad nebūs jāmet ārā.

 • Piekopju taupīgas saimnieces taktiku, tas ir, zeķes pērku vienādās krāsās, tad nav grūti «sapārot» ar citu pāri, kad no tā arī viena tikai palikusi. Laika gaitā arī veļas mašīna pa vienai vien apēd (ticiet, viņas to tiešām dara).

 • Mums mājās ir lielais maiss ar zeķēm pa vienai. Mistiski pazūd ar galiem. Ir doma uztaisīt kādu «zeķu lelli» vai pataisīt par putekļu lupatiņām. Tās, kuras jau ir vairāk palietotas, uzreiz izsviežu ārā.

 • Zeķes salieku atsevišķā kastē ar domu, ka varbūt otra atradīsies, ja neatrodas, tad izmetu ārā (kā izmet, tā otra arī uzrodas).

 • Ja pazūd krāsaina zeķe, no otras top kādai mīkstajai mantai drēbes gabals.

 • Plānās zeķes tiek glabātas Lieldienām. Ērti olas krāsot.

 • Ejot sēņot ir vienalga kādas krāsas zeķes katrā kājā.

 • Izmantoju zeķi matu copei.

 • Var izmantot kā adatu spilvenu, kā dāvanu maisiņu Ziemassvētkos, izgatavot mīksto rotaļlietu (piepilda ar mīkstu materiālu, aizšuj un pēc vajadzības piešuj rociņas, kājiņas, ūsas vai ragus), galu galā – krāt naudu zeķē.

Uzskatu sadursme – neko saplīsušu neturēt mājās vai mīļas lietiņas tiek glabātas

Daļa diskusijas dalībnieču pauda viedokli, ka mājās neko no lietām, kam pazudis pāris, pa vienai neatstāj, tāpat nesaglabā neko ieplīsušu, saplaisājušu utml.

Citas stāstīja, ka ilgi nevarējušas izmest iemīļotu krūzīti ar nolūzušu osiņu vai meitiņas pašrocīgi apgleznotu krūzīti, kurai tā pati nelaime: «Nu KĀ to lai izmet?! Viņa to man uz Māmiņdienu taisīja. Kaut kā pielīmēju un stāv plauktā, lietot nevar». Ja uz meitas apgleznoto krūzīti paskatoties, māmiņai uzlabojas garastāvoklis, tāda krūzīte nekādu kaitējumu nenodarīs, lai gan neatbilst pirmā uzskata teorijai par saplīsušo lietu slikto auru vai vēl ko līdzīgu.

Iveta Odiņa

Lasi vēl

Zodiaka zīmes ietekme uz sievietes stilu

Grūtniecība un dekoratīvā skaistumkopšana

Par modi un skaistumkopšanu varat aprunāties Cāļa forumos

Iepirkšanās

Skaistums