Spogulis

Mūžīgais jautājums - ko šodien vilkt mugurā?

Mūs konsultēja stiliste Ineta Zariņa (tālr. 29228711, e-pasts: ineta_zarina@inbox.lv).

Kāpēc cilvēkiem nekad nav ko vilkt mugurā? Uz šo jautājumu ir burvīga atbilde – tāpēc, ka vīrietim nav nekā tīra un sievietei nav nekā jauna. Šajā atbildē ir liela daļa patiesības, tomēr tā nav profesionāla atbilde, ar kuras palīdzību, izdarot secinājumus, atrisināt šo jautājumu.

Garderobes nokomplektēšana – atbilstoši dzīvesveidam

Mana kā stilistes atbilde uz iepriekš uzdoto jautājumu ir īsa un konkrēta – tāpēc, ka nav pareizi nokomplektēta garderobe. Ir vairākas būtiskas kļūdas, kas tiek pieļautas, veidojot garderobi.

Viena no svarīgākajām kļūdām, ko esmu novērojusi, ir tā, ka esošā garderobe neatbilst sievietes dzīvesstilam. Piemēram, sieviete strādā lietišķā vidē, bet viņas garderobes pamatu neveido lietišķu vai klasisku apģērbu komplekti. Tāpēc, plānojot savus pirkumus, obligāti ir jāizvērtē savs dzīvesveids. Lai to varētu izdarīt pēc iespējas labāk, uzzīmējiet divus apļus (diagrammas), pirmā apļa laukumu sadaliet proporcionāli laikam, kas reāli aizpilda Jūsu dienu: darbs, mājas, izklaide, brīvais laiks, komandējumi u. c.

Otro apli sadaliet proporcionālos laukumos, kas atbilst Jūsu garderobes pašreizējai situācijai – cik daudz Jums šobrīd ir drēbju darbam, cik daudz ir ikdienas un izejamo tērpu. Salīdzinot abas diagrammas, būs skaidri redzams, vai Jūsu garderobe ir sabalansēta un kas tajā trūkst.

Nepareizas garderobes dēļ ikdienā var likties, ka nav ko vilkt mugurā. Turpmāk es iesaku izveidot sarakstu vajadzīgo lietu iegādei, lai būtu skaidri zināms, kāds apģērbs ir nepieciešams veiksmīgai garderobes izveidošanai.

Vienveidīga vai haotiska garderobe

Otra kļūda garderobes veidošanā ir vienveidība. Šādā situācijā apģērbus savstarpēji ir viegli kombinēt, bet tādējādi tiek radīts vienveidīgs iespaids. Vienai apģērba augšdaļai (piemēram, blūzei) vajadzētu būt kombinējamai ar divām apģērba apakšdaļām (svārkiem un biksēm), bet iespēja kombinēt ar trīs apģērba apakšdaļām jau būs par daudz, līdz ar to komplekti būs vienveidīgi. Ja Jums ir šāda problēma, es ieteiktu neiepirkties vienos un tajos pašos veikalos, bet aplūkot arī citu veikalu piedāvājumu.

Trešā garderobes liksta var būt haoss – ir daudz apģērbu, bet nav pabeigtu komplektu. Piemēram, ir daudz džemperu un blūzīšu, bet ir tikai vieni džinsi. Vēl viena problēma var būt tāda, ka Jums ir daudz lieku lietu, vampīri, kas bojā garastāvokli un ir izsūkuši naudu kādā izpārdošanā vai vienkārši ir ļoti iepatikušies. Atverot skapi, Jums acu priekšā vienmēr ir kāds fliterots topiņš, kas joprojām nesaskan ne ar ko, kas ir Jūsu garderobē.

Revīzija garderobē

Katru sezonu vajadzētu sākt ar garderobes pārskatīšanu. Lai sievietes tēls, sākoties jaunai sezonai, būtu stilīgs, arī skapī nepieciešama kustība. Ja ir veco drēbju sastrēgums, vajag nogaidīt, nonēsāt esošos un tikai tad pirkt jaunus apģērbu komplektus. Veidojot jaunu garderobi, ir svarīgi sākt ar veco apģērbu revidēšanu, nevis steidzīgu jaunu apģērbu iegādi.

Mans ieteikums ir lielu vērību pievērst arī skapī novietotajām drēbēm – tās ir izkārtotas glīti un atstatus viena no otras kā lielu brendu veikalos vai tās ir čupu čupām samētātas kā lietoto apģērbu veikalos. Kārtība skapī noteikti ietekmē Jūsu garderobi gan psiholoģiskā, gan praktiskā aspektā. Katrai drēbei, kam atvēlat savu pakaramo, ir jābūt īpašai.

Tas, kāda būs Jūsu garderobe, ir atkarīgs tikai no Jums, tāpēc nežēlojiet laiku un pūles!

Iveta Rozentāle

Citi interesanti raksti

Apģērba etiķetes ievērošanas nozīme

Strīdīgais kažokādu jautājums

Par modi un skaistumkopšanu varat aprunāties Cāļa forumos

Iepirkšanās

Skaistums