Spogulis

Stils un krāsas – vasara

Šoreiz raksta tēma nav par visatbilstošāko stilu vasaras sezonai, bet gan, kas vislabāk piestāv cilvēkiem, kas pēc gadalaika ir vasaras tips. Stilistiski cilvēkus mēdz iedalīt gadalaikos – pavasaris, vasara, rudens un ziema atkarībā no tā, kāds ir cilvēka ādas un matu tonis, kā arī acu krāsa.

Foto: istockphoto.com

Tas palīdz izvēlēties katram atbilstošākās krāsas, kā arī auduma faktūras un dekoratīvo kosmētiku, izcelt savu dabisko skaistumu.

Tāpat kā ar temperamenta tipiem, arī ar gadalaikiem ir tā, daļai cilvēku izteikti dominē viens gadalaiks, bet citiem atbilst divi, kā arī ir cilvēki, kuriem der krāsas no visiem gadalaikiem. To vieglāk saprast tad, ja krāsu toņus saliek aplī un sadala četrās daļās, kur katram gadalaikam ir savs krāsu spekts, kas uz vidusdaļu kļūst līdzīgāks pārējiem gadalaikiem. Ja cilvēka toņi ir pa vidu šim aplim, viņam var piestāvēt krāsas no visiem gadalaikiem. Šie tipi cilvēka mūža laikā var arī mainīties, jo laika gaitā mainās gan sejas āda, gan matu tonis.

Saprast pašam vai doties pie stilista

Šajā rakstā ieskatīsimies vasaras paletē un stilā, kā arī pašā svarīgākajā, kā vispār noteikt, ka cilvēks pieder pie vasaras gadalaika. Te gan jāatzīmē, ka lai arī daudzi intuitīvi izvēlas atbilstošās krāsas, kas harmoniski sader ar sejas ādu un matu krāsu, tomēr vislabāk savu gadalaiku ir noteikt pie stilista vai krāsu speciālista. Tas ļaus visprecīzāk noteikt sev atbilstošo gadalaiku un attiecīgi arī krāsas, kuras vislabāk piestāv – kā apģērbā, tā dekoratīvajā kosmētikā. To var darīt gan apmeklējot stila kursus, gan izvēloties individuālu nodarbību viens pret vienu, jo katrā gadījumā ir gan savi plusi, gan mīnusi. Lai arī mums var šķist, ka par krāsām viss ir skaidrs, tomēr šis ir viens no pamatjautājumiem, ko vērts noskaidrot sadarbībā ar stilistu vai krāsu konstultantu, jo pareizi izprasti pamati palīdz nepieļaut būtiskas kļūdas un tad arī iespējams sākt spēlēties ar krāsām savā izskatā. Tā, piemēram, vasarai piestāvošie vēsie un pasteļtoņi neizslēdz garderobes iekļaušanā piesātināti tumši zilo, tikai jāmāk to pareizi salikt un izvēlēties atbilstoši akcenti.

Jāņem vērā, ka dažādiem speciālistiem var atšķirties uzskats par konkrētām krāsām, kas iekļaujamas katrā gadalaika paletē. Tā latviešiem tā var būt atšķirīga no Amerikas paletes, lai arī amerikāņiem ir krietni lielāka pieredze šajā jautājumā, tāpēc viņu paletes daudzas sievietes atzinušas par atbilstošākām un saderīgākām.

Ja ir vēlēšanās mēģināt savu gadalaiku noteikt mājas apstākļos, tad tas jādara bez kosmētikas, lai redzētu savu dabisko sejas ādas toni, vēlams dabiskā apgaismojumā, jo arī krāsas mūsu ķermenī maina toni gaismas staru ietekmē, tāpēc mākslīgā apgaismojumā izskatīsies citādāk. Tāpat kā krāsas var iedalīt siltās un aukstās, tumšās un gaišās, intensīvās, spilgtās un blāvās, tā arī cilvēks sevi var novērtēt – vai sejas krāsa ir spilgta vai blāva, dabiskais matu tonis sulīgs, silts vai vēsi pelēcīgs, brūnas acis – siltas, pelēkzilas – vēsas.

Vasara – vēsa un maigi dūmakaina

Pie vēsajiem gadalaikiem pieder vasara un ziema. Tikai ziemas tipa sievietēm krāsas ir intensīvākas un viņas var atļauties arī košākas krāsas. Latvijā visvairāk ir vasaras tipa sievietes – ar dabiski pelēcīgiem matiem, kas bērnībā iespējams bija platīnblondi, pelēkzilām vai gaiši zilām acīm un bālu ādas toni, kas bieži tiek dēvēts par aristokrātisko bālumu. Sauļojoties ātrāk var apdedzināties nekā nosauļoties siltajā šokolādes brūnajā tonī.

Vasaras sievietēm rūpīgi jāizvēlas apģērba tonis – ja tas būs pārāk spilgts, pati sieviete kļūst vēl blāvāka un, tā teikt, pazudīs, bet, ja būs par blāvu, saplūdīs kopā un radīs neizteiksmīgu kopskatu. Vislabākie ir vēsie, maigi dūmakainie toņi. Vēsais tonis rodas, pamatkrāsām – sarkanajai, zilajai un dzeltenajai piejaucot vairāk zilo un vēl pelēcīgo krāsu. Spektrs ir no gaišajiem toņiem (no dzeltenajiem piestāv vien vēsi dzeltenais, kas līdzīgs citrona tonim) līdz avenes un ciklamentes rozīgajam, tumši zilajam, tumši zaļajam un visu toņu lillā nokrāsām. Vasarās smaržojošie puķuzirnīšu toņi lieliski pasaka priekšā, kas atbildīs šī tipa sievietēm. Tāpat brīnišķīgi būs vēsi zilie, zaļie, zili zaļie jūras toņi. Nepiestāvēs silti brūnie, sarkanie, oranžie toņi.

Košumam var izvēlēties dažādus akcentus, galvenais ņemt vērā, ka tuvāk sejai vajag šos dūmakainos toņus. Tāpēc, ja gribas ko košu, tie var būt svārki vai somiņa, nevis blūzīte. Bet ja gribas akurāt blūzīti vai jaciņu košāku, tad to mierīgāku var padarīt skaists lakatiņš vai šallīte. Protams, koši oranžais vai neona zilais gluži nebūs īstās košās krāsas jebkurā gadījumā.

Stilistiski vasaras tipa sievietēm vislabāk piestāv klasiskais stils (bet ne melnbalts – labāk pelēkais, tumši zilais vai tumši zaļais) un romantiskais, kurā var spēlēties ar visiem pasteļu un dūmakainajiem toņiem. Tas atsaucas arī audumu faktūrās, jo romantiskajā stilā neiederēsies spīdīgi ādas izstrādājumi. Arī rotaslietas izvēlas atbilstoši vēsajiem toņiem, radot saskanīgu koptēlu.

Iveta Rozentāle

Lasi vēl

Zodiaka zīmes ietekme uz sievietes stilu

Ja pazudusi otrā pusīte

Par modi un skaistumkopšanu varat aprunāties Cāļa forumā

Skaistums