Spogulis

Veiksmīgas iepirkšanās taktika

Mūs konsultēja stiliste Ineta Zariņa (tālr. 29228711, e-pasts: ineta_zarina@inbox.lv).

Ineta Zariņa. Foto no personīgā arhīva

Iepirkšanās vienlaikus ir sievietes lielākā laime un nelaime. Ja izdodas atrast un nopirkt ko tiešām noderīgu, sievietes prieks ir neaprakstāms. Savukārt, ja pirmajā brīdī tik vilinošā blūzīte, mājās uzlaikojot, vairs nepatīk, kreņķi par to, ko vilkt mugurā, atkal var sākties. Stiliste Inese Zariņa skaidro, kā iepirkties veiksmīgi.

Tā kā mēs visas zinām, ka bieža staigāšana pa veikaliem ne vienmēr beidzas ar veiksmīgu iepirkšanos, es ieteiktu to darīt trīs dažādos veidos.

Pirmais veids saucas ‹‹Sevis palutināšana››. Šajā gadījumā mēs iepazīstamies ar smaržu un rotu ražotāju piedāvājumu un, ja līdzekļi atļauj, kaut ko arī iegādājamies.

Otrais veids ir ‹‹Brīvā laika pavadīšana››. Mēs veikalā varam jautri izklaidēties kopā ar draudzeni vai darba kolēģi, apskatot vai pielaikojot jaunās apģērbu kolekcijas.

Tikai trešais veids, kas saucas ‹‹Konstruktīva plānveida iepirkšanās››, var kļūt par veiksmīgu iepirkšanās taktiku labas garderobes izveidei.

Garderobes revīzija un jaunā meklējumi

Jaunas garderobes iegādei vajadzētu sākties pēc skapja revīzijas un izveidota saraksta jauno lietu iegādei. Iztēlē vajadzētu vizualizēt, kā nepieciešamajai lietai vajadzētu izskatīties, tajā pašā laikā saglabājot atvērtību iespējamajam veikalu piedāvājumam.

Foto: istockphoto.com

Iepirkšanās laiku vajadzētu ieplānot darba dienās no rīta, kad pārdevējas ir atpūtušās, kad prece ir tikko izlikta, visi izmēri vēl pieejami un pie uzlaikošanas kabīnēm nav rindu. Noteikti iepirkšanos neplānojiet sestdienā – pusi laika pavadīsiet, stāvot pie uzlaikošanas kabīnes, un tikpat ilgu laiku pavadīsiet, stāvot rindā pie kases.

Ja skaidri protat noformulēt savu vajadzību, noteikti izmantojiet pārdevēja-konsultanta palīdzību. Piemēram, ja Jums ir vajadzīgi sieviešu džinsi ar šauriem galiem, kas piestāv īsa auguma īpašniecei, kāpēc velti tērēt laiku, lai vispār uzzinātu, kur veikalā atrodas bikses. Tam veikalā ir pārdevējas.

Dodoties uz veikalu, saģērbieties ērti, lai būtu viegli pārģērbties. Nevelciet džemperi ar augstu apkakli, jo tas var kļūt par iemeslu, kāpēc Jums apniks pielaikošanas process. Tikai atceraties, ka neko nedrīkst pirkt bez laikošanas!

Veikalu izliktie slazdi

Gribu pievērst Jūsu uzmanību veikalos izvietotajiem spoguļiem – nereti tie ir nekaunīgi pagarinoši. Tāpēc var gadīties, ka, izejot no veikala, Jūs nopirktajā apģērbā vairs neizskatīsieties tik slaida, cik bijāt veikalā. Pievērsiet uzmanību arī veikala apgaismojumam, ieteicams ir iziet no uzlaikošanas kabīnes, lai pārliecinātos par apģērba īsto krāsu. Obligāti pārbaudiet apģērba kvalitāti (vīles, rāvējslēdzējus u. tml.) un nekad nepērciet apģērbu, kas Jums īsti neder, ja skaidri zināt, ka vēlāk to nepāršūsiet.

Nekad nepērciet apģērbu, kas ir par šauru, cerot, ka tuvākajā laikā novājēsiet – beigās ne tikai iztērēsiet naudu, bet arī pakļausiet sevi psiholoģiskam spiedienam, un nekāda prieka vairs nebūs. Vienmēr pajautājiet pārdevējai, vai veikalā nepieciešamības gadījumā preci pieņem atpakaļ, un uzreiz pēc apģērba nopirkšanas neņemiet nost cenu zīmes.

Veikalā uzmanieties no labās rokas likuma – pa labi ir saliktas preces, ko ātrāk un lielākā apjomā vajag pārdot (var gadīties, ka pēc tam daudzām sievietēm redzēsiet mugurā tādu pašu apģērbu).

Atlaižu izmantošana savā labā

Ja veikalā vairs nav Jums vajadzīgā izmēra, nesteidzieties projām, bet pārbaudiet, vai kāda konkurente to nav aiznesusi pielaikot (iespējams, viņai nederēs). Nepieciešamā izmēra apģērbs var arī karāties pie laikošanas kabīnēm, jo pārdevējas to nav paspējušas nolikt vietā. Varat arī pārdevējai palūgt, lai viņa noskaidro, vai konkrētā veikala tīklā nav Jums nepieciešamais apģērba izmērs – iespējams, citā veikalā tas nebūs izpirkts.

Foto: istockphoto.com

Un, protams, patīkamais jautājums: kā savā labā izmantot visus veikala vilinājumus – akcijas un atlaides? Galvenais izpārdošanas laikā ir nekrist kārdinājumā un neiztērēt naudu par nevajadzīgiem pirkumiem. Vajag mērķtiecīgi atrast to, kas veido Jūsu garderobes pamatu un ko nēsāsiet arī turpmākajās sezonās. Noteikti nevajadzētu pirkt lietas, kas ir bijušas modē vienu vai divas sezonas, jo ir skaidrs, ka nākamajā sezonā tās vairs nebūs aktuālas.

Ejiet iepirkties savās vislabākajās drēbēs, lai pārdevējas Jums neatļautos piedāvāt nekvalitatīvu un no modes izgājušu apģērbu. Noteikti ieteiktu doties iepirkties bez vīra, jo vīrieša pacietības mērs ir daudz mazāks. To, vai līdzi ņemt draudzeni, izlemiet pašas. Iespējams, dažreiz ir vajadzīgs viedoklis no malas. Vēl kāds praktisks padoms – ja iepirkšanās ir Jūsu vājība, par pirkumu norēķinieties ar skaidru naudu, jo ir pierādīts, ka, maksājot ar karti, mēs iztērējam vairāk. Lai iepirkšanās kļūst par Jūsu dzīves patīkamu sastāvdaļu!

Iveta Rozentāle

Citi interesanti raksti

Gribu tetovējumu I

Lietotie apģērbi - plusi un mīnusi

Par modi un skaistumkopšanu varat aprunāties Cāļa forumos

Iepirkšanās

Skaistums