Spogulis

20 cilvēki, kuriem nav vērts tērēt savu laiku

Ir rinda cilvēku, ar kuriem saskarsme var sniegt pārsvarā negatīvas emocijas, radīt nepatikšanas un nepatīkamus pārdzīvojumus. Iespējams, ka pavisam izmest no savas dzīves jūs šos cilvēkus nevarat, taču pašu veselības labad vajadzētu pēc iespējas samazināt kontaktus ar viņiem vai arī pielietot pret viņu manipulācijām īpašas psiholoģiskās aizsardzības metodes. Šie cilvēki ir:

Baumotājs darba vietā

Intriganti mēdz radīt draudzīgu un pievilcīgu cilvēku iespaidu, bet tikai tāpēc, lai uzzinātu vērtīgu informāciju. Šī tipa cilvēki parasti ir melīgi, divkosīgi un nekaunīgi. Viņiem patīk izplatīt tenkas par citu likstām, īpaši pakavējoties pie stāsta detaļām. Protams, tev gribētos uzzināt dažādus pikantus sīkumus no kolēģu dzīves vai ziņas par iespējamo atlaižamo darbinieku sarakstu, taču atceries aforismu: tas, kurš jums stāsta par mani, tas man stāsta par jums. Baumotāja runas plūdus var apturēt ar tādām frāzēm kā: «es nevēlos to klausīties» vai «mani tas neinteresē».

Foto: istockphoto.com

Kolēģis flirtētājs

Viens no jums vai abi esat precējušies, bet starp jums ir diezgan nopietns flirts. Labāk izvairies no šāda veida kārdinājumiem, jo tas gandrīz vienmēr beidzas ar katastrofu.

Mūžīgi nelaimīgais un skumjais draugs vai draudzene

Šie cilvēki ir kā staigājošs un lipīgs sliktā garastāvokļa perēklis. Kā zirnekļi viņi iepin savu bēdu tīklos, stāstot, cik briesmīga bijusi, ir un būs viņu dzīve. No tevis viņi gaida nevis padomus, bet līdzjūtību. Klausoties viņos, tevi drīz vien māks nogurums un miegs, jo viņi barojas ar tavu enerģiju. Tiecies pēc cilvēkiem, kas izstaro pozitīvu, nevis negatīvu enerģiju.

Miljons Facebook/draugiem/twitter un tamlīdzīgu «draugu»

Ja visu savu brīvo laiku pavadi pie datora, visticamāk, reālā dzīve tev paslīd garām. Izslēdz datoru un dodies laukā no mājas pie dažiem patiesajiem draugiem, kuriem vari uzticēties! Ar viņiem pavadītais laiks būs vērtīgāks, nekā sarakstes ar simtiem nepazīstamo, kurus reālajā dzīvē droši vien nesatiksi. Tavi draugi būs tev blakus, kad nepieciešams, bet Facebook «draugs» visvajadzīgākajā brīdī var vienkārši nebūt online. Protams, Facebook ir jautrs laika pavadīšanas veids, tikai nepieļauj, ka online draudzība sāk aizvietot īsto.

Draugi no seniem laikiem

Varbūt tas ir draugs no vidusskolas vai cita laika tavā dzīvē, bet, ja viss, kas jums ir pārrunājams, ir pagātnes atmiņas, tas nav labākais laika pavadīšanas veids. Protams, ir lieliski, ja ir draugi no pagātnes, bet tikai kavējoties atmiņās par pagātni tu nevirzies uz priekšu savā dzīvē. Dzīvo tagadnē un pavadi laiku ar cilvēkiem, ar kuriem gribi veidot jaunas kopīgas atmiņas.

Draugs vai draudzene, kurš tevi burtiski pielūdz un dievina visu, ko tu dari

Viņa/viņš vēlas tavu izskatu, tavu māju, tavus bērnus…tavu otro pusīti un tavu dzīvi. Izklausās pēc trillera sižeta apraksta? Ja neatteiksies no šī drauga, tas var kļūt par bēdīgu realitāti.

Draugs, kuram nekad nav laika priekš tevis

Jau vairākus mēnešus viņš piemirst solījumu tev piezvanīt, norunātos pasākumus pamanās nokavēt vai atcelt pēdējā brīdī. Nekavē laiku domājot, kas ar viņu atgadījies, atrodi draugu, kurš novērtē tevi un ir tikpat ieinteresēts kopīgos pasākumos kā tu.

Intrigants un shēmotājs

Tici, ka tev ir daudz labāki veidi laika pavadīšanai, nekā palīdzēt draudzenei izspiegot vīru, iesaistīties darījumos, kas sola milzīgu peļņu vai līdzīgos.

Draugs, kas tevi slikti ietekmē

Dažreiz ļauties sliktai ietekmei var būt jautri, tomēr padomā – šis draugs izceļ sliktāko, kas ir tevī un vai tu tiešām tā vēlies pavadīt savu laiku?

Mīļākais, kurš apgalvo, ka tevi mīl, bet negrasās ne pat mazākajā mērā saistīties

Viņš saka, ka grib pavadīt laiku kopā ar tevi, bet nesteidzas bildināt un pat neļauj tev atstāt savu zobu birstīti viņa vannas istabā.

Tiesātājs un norādītājs, kā pareizi jādzīvo

Nav nekāda iemesla, lai turpinātu uzklausīt izteikumus, kas apšauba katru tavu lēmumu un rīcību vai dod nelūgtus padomus. Atrodi draugu, kurš ļauj tev veikt savu izvēli pat tad, ja viņš nepiekrīt tai.

Mūžīgi konkurēt/sacensties gribošie

Ir nogurdinoši draudzēties ar konkurentu – to, kurš vienmēr gribēs tevi pārspēt labākās atvaļinājuma pavadīšanas vietas izvēlē, bērnu audzināšanā u.tml. Viņš vienkārši izmanto tevi, lai mēģinātu justies labāk.

Pieglaimīgais

Šis tā dēvētais draugs ir pasīvi agresīvs un viņam nevar uzticēties.

Negāciju pārpilnais

Viņs vai viņa dzīvi redz melnās krāsās un pavadot laiku ar šo personu, arī tev sāk šķist, ka dzīve ir ateja, kurā cilvēki cīnās par vietām uz podiem.

Snobs

Viņš liek tev kaunēties par savu apģērbu, savu auto un savu datoru. Liela daļa no mums ir diezgan kritiski par sevi. Vai mums tiešām ir nepieciešams «draugs», kurš ir vēl kritiskāks par mums pašiem.

Vienmēr bankrotējis draudziņš

Tas ir draugs vai radinieks, kura vietā tu vienmēr maksā par kopīgajiem pasākumiem un aizdod viņam, necerot saņemt parādu atpakaļ. Padomā par visām jaukajām lietām, ko tu varēsi iegūt par šo naudu, kad šī ​​persona pazudīs no tavas dzīves!

Pamācošā tante/kaimiņiene utt., kurš visu zina labāk

Vienmēr ir kāds brālēns, tante vai cits radinieks, kurš mēģina regulēt tavu dzīvi un cenšas palīdzēt dažādās jomās. Tas tevi var novest pie pārliecības, ka neesi pietiekami patstāvīgs un neatkarīgs. Kam dzīvē šādu personu nav, ir atļauts pašiem kļūdīties un mācīties no savām kļūdām, lai tās nepieļautu nākotnē.

Draugs, kurš vienmēr iztaisās par labāku/bagātāku/gudrāku utt.

Esam pelnījuši draugus, kuri mūs atbalsta un priecājas par viens otra panākumiem, nevis cenšas izcelties uz mūsu fona. Tiesa, sievietes, kas ir nepārliecinātas par sevi, var uzskatīt, ka viņas ir pelnījušas šāda veida draudzību vai ka tā ir normāla sievietes uzvedība.

Nenovaldāms tusētājs/ballīšu karaliene

Nakts izklaides pilsētā ar viņu ir pilnas ar pārsteigumiem – sliktā šo vārdu nozīmē. Ja tev mūžīgi draugs jāglābj no nepatikšanām, padomā, vai viņš to vispār vēlās un vai tev ir laiks ar to nodarboties.

Bijušais mīļotais vai cits paziņa tikai seksam

Protams, nav jau slikti, ja sekss ir pieejams, vajag tikai piezvanīt un norunāt tikšanos, taču vajadzētu tikt vaļā no šīs personas, lai atvērtu savu sirdi un prātu jaunai pieredzei un attiecībām.

Raksta tapšanā izmantoti padomi no portāliem ivillage.com un bibliofond.ru.

Iveta Odiņa

Citi interesanti raksti

Kā sadzīvot ar neparastu vārdu

Kā sievietei sadzīvot ar novecošanu

Runāt un dalīties viedokļos par līdzīgām tēmām varat Cāļa forumos

Attiecības un psiholoģija

Atbalsta grupas