Spogulis

Frāzes, kas nokaitinās vīrieti

Lai gan mēdz teikt, ka savstarpējās attiecībās vajagot izrunāties par visu, tomēr ir vairāki konkrēti jautājumi, kurus nebūtu vēlams uzdot (tie vai nu vīrieti nokaitinās vai atbilde tāpat nebūs patiesa, jo par patieso atbildi tu varētu apvainoties) un frāzes, kuras nevajadzētu teikt.

Frāzes vai jautājumi, kas īpaši kaitina vīriešus

 • Esmu tev atdevusi savus labākos gadus (jaunību, dzīvi)! It kā viņš tev nav atdevis to pašu! Ar šo frāzi sieviete cer panākt vīrieša nožēlu un solījumu laboties, bet panāk tikai aizkaitinājumu un varbūt pat naidu.

 • Izrādās, ka pareizi vien māte mani brīdināja! Tāpat kā tev nepatiktu šādas atsauksmes par viņa māti, arī vīrietim nepatīk, ka tavas mātes viedoklis tev ir pirmajā vietā. Šādi izteikumi var sabojāt turpmākas vīra un sievasmātes attiecības. Vai to tu vēlies?

 • Par ko tu tagad domā? Šis jautājums apdraud viņa personisko telpu. Viņš pats tev pastāstīs tās domas, kuras vēlēsies tev darīt zināmas.

 • Tik interesants seriāls! Gribi, es tev izstāstīšu, kas notika iepriekšējās sērijās

 • Zini, mans bijušais...Labāk nesalīdzini vīrieti ar citiem, vismazāk jau nu ar savu bijušo.

 • Vai viņa (jaunā kolēģe, kaimiņiene utt.) ir simpātiska? «Protams, nē, tu man esi visskaistākā» – atbildēs vīrietis. Samelos? Ko tad tu gribēji – lai vīrietis pamet visu un skrien pie viņas? Laikam jau nē un tieši šī iemesla dēļ neliec viņam apdomāt atbildi un melot.

 • Paskaties, kas manī ir mainījies? Vīrietim svarīgs tavs koptēls, ne jaunā frizūra vai liekās skropstas.

 • Vai tu mīlēji savu bijušo? Pastāsti, kā TAS ar viņu bija? Cik sieviešu tev bija pirms manis? Kura no viņām gultā bija vislabākā? Nav vajadzīga tev šī informācija un taisnību tu tāpat visdrīzāk nedzirdēsi vai varbūt tas, ko dzirdēsi, tev radīs sirdssāpes uz ilgu laiku.

 • Atkal tas tavs futbols, hokejs, makšķerēšana… nu, kāpēc tev tas vajadzīgs?

 • Dari, kā vēlies... Ja tavus slēptos draudus pārtulko, tie skan – tikai pamēģini izdarīt tā, kā vēlies. Tu to vēlāk nožēlosi.

 • Tu manī nemaz neklausies! Ko es tikko teicu? Tu neesi klases audzinātāja, bet viņš skolnieks.

 • Visām vīri kā vīri, nu kāpēc man tāds gadījies! Ko gan tu vispār vari!

 • Kā tev šķiet – vai esmu pieņēmusies svarā? Tiec galā ar šo jautājumu pati, neliec vīrietim tā pamatīgāk tevī paskatīties.

 • «Man tev kas jāsaka», «Mums jāaprunājas» un līdzīgas. Tās ir frāzes, kuras jāuzdod tikai vispiemērotākajā brīdī.

 • Tu taču nevienu neesi tā mīlējis kā mani? Kā tad. Pirms satika tevi, viņš gulēja iesaiņots veikalā uz plaukta starp rotaļlietām un gaidīja, kad tu viņu pamanīsi.

 • Vai tu mani mīli? Cik stipri? Kā tu to pierādīsi?

Nosauktās frāzes raksturotas gan kā totāli stulbas un necieņas pilnas, gan kā bieži pielietotas

Uzaicināju kāda portāla apmeklētājus iepazīties ar šo sarakstu, pakomentēt vai papildināt to. Domas dalījās – daļa diskutētāju atzina jautājumus un frāzes par tādiem, ko normāla sieviete nekad neteiks (varbūt izņēmuma gadījumos kā melno humoru), tikai bārbijveidīga bezsmadzeņu būtne varētu ko tādu bilst savam vīrietim. Vēl vairāk – statistika pat liecinot, ka ilgākās laimīgākās laulības esot tās, kurās abi laulātie savā starpā sarunājas diezgan maz un klusēšana tiešām ir zelts.

Foto: istockphoto.com

Citas atzinās, ka viņu ikdienā lietotas septiņas un pat vairāk no nosauktajām frāzēm, taču neviena sliktā vai apnicīgā kontekstā, jo tie, ja tā padomājot, esot diezgan vispārīgi jautājumi. Loģiska šķiet piebilde, ka vairumu no frāzēm droši vien nepatiktu dzirdēt arī sievietēm.

Jautājumu «Ko tu tagad domā?» visbiežāk kāds no pāra mēdzot uzdot otram, jo gribas taču zināt, ko otrs domā, sapņaini lūkojoties vienā punktā vai uz savu otro pusīti. Ja atbilde ir no sērijas «rakstu romānu» vai «gatavoju līgumu par atomieroču iegādi no Irānas», tad ir sekundi klusums un miers atlikušo dienu.

Vīrieši dalījās savās domās, kāds pajokoja, ka viņu visvairāk kaitina, ja sieva uz Jāņiem turpina krist uz nerviem ar savu: «Iznes eglīti! Kad iznesīsi to eglīti?» un tamlīdzīgi. Cits nopietnāk norādīja, ka vīriešus tracina, ja viņiem uzdod jautājumus īsi pirms gulētiešanas un visi jautājumi, kuri skar savstarpējās attiecības, piemēram, kad mēs precēsimies, mums vajadzētu pāriet uz nākošo attiecību fāzi, kad tu man sagādāsi bērnu utt.

Sievietes sarakstu papildināja ar vīrieti kaitinošo apgalvojumu: «Nu es taču teicu, ka tā būs, bet Tu jau nekad neklausies!» un novērojumu, ka lielu daļu vīriešu var nokaitināt, ja viņš, piemēram, labo skapi, krānu u.tml, bet sieviete stāv klāt un saka – varbūt labāk tomēr darīt tā (un iesaka savu spožo, sievišķīgo versiju), vēl jo vairāk, ja tā sievišķīgā ideja tiešām ir labāka!

Kādai likās, ka frāze «Dari, kā vēlies» nemaz nav kaitinoša, bet kādreiz joka pēc der uzjautāt arī «Vai tu mani mīli?», lai dzirdētu sava asprātīgā vīrieša interesanto un atkarībā no situācijas variatīvo atbildi. Kādai uz šo jautājumu skanējusi atbilde: «Bet es jau vienreiz tev teicu, tu neatceries?» Jautājums vairāk netiek uzdots, neiešot jau atgādināt, ka atmiņa ir slikta.

Iveta Odiņa

Citi interesanti raksti

20 cilvēki, kuriem nav vērts tērēt savu laiku

Kā sievietei sadzīvot ar novecošanu

Runāt un dalīties viedokļos par līdzīgām tēmām varat Cāļa forumos

Attiecības un psiholoģija

Atbalsta grupas