Spogulis

Ko vīrieša uzvedība virtuvē stāsta par viņa personību

Vēlies uzzināt ko vairāk par savu iecerēto? Tad palūdz viņu doties uz virtuvi un kaut ko pagatavot. Izrādās, ka vīrieša tipu var raksturot ne tikai pēc izskata un uzvedības, bet arī pēc viņa kulinārijas prasmēm. Psihologi ir noteikuši vairākus vīriešu tipus atkarībā no tā, kā viņi gatavo ēdienu.

Garā brīvais

Viņš ļauj iedvesmai diktēt savu ēdienkarti. Kā ceļvedi gatavošanas procesā viņš izmanto prātā paturēto ideju, kādam ēdienam gala rezultātā jāizskatās. Cilvēki, kuri gatavo neizmantojot receptes, parasti ir radoši domājoši. Labāk necenties palīdzēt gatavošanas procesā, vienīgais, ar ko vari aprobežoties, ir mazgāt traukus vai servēt galdu. Jebkura kritika un pat racionāli priekšlikumi tiks uztverti naidīgi.


Pusfabrikāts

Šis vīriešu tips dod priekšroku jau sagatavotai pārtikai vai pusfabrikātiem. Parasti viņi ir veselīga uztura piekritēji, taču vienlaikus uzskata, ka pusfabrikātu lietošana ir ļoti ērta, tāpēc meklē veidus, lai sasniegtu abus mērķus. Šādi vīrieši ar prieku pieņem palīdzību un viņiem patīk, ka viss ir labi noorganizēts un atbilst standartiem. 

Foto: istockphoto.com

Ar viņiem ir viegli sadarboties, vadīt viņu rīcību, taču instrukcijām un norādēm jābūt precīzām. Pārliecinies, ka raidi pareizus signālus attiecībā uz to, kādu tu vēlētos vakara nobeigumu.

Grila speciālists

Tā ir ļoti vīrišķīga nodarbe gatavot ēdienu uz atklātas uguns. Grila speciālists gatavo pēc principa – jo vairāk, jo labāk. Šim vīriešu tipam patīk pašiem izvēlēties pārtiku piknikam. Viņa raksturs ir nepārprotams: viņam patīk pārsteigt, un bieži vien viņš ir sabiedrības dvēsele. Šādi vīrieši necieš kritiku un iejaukšanos viņa lietās. Sievietes līdzdalība – mazgāt traukus un nēsāt ēdienus. Pareiza uzslava pilnībā apmierinās viņa ambīcijas. Pirkstu aplaizīšana un atzinīga čāpstināšana pēc vakariņām diezgan droši garantēs, ka saldajā ēdienā varēsi būt tu.

Gardēdis-autodidakts 

Šis pavārs pārzina jaunākās tendences virtuvē. Tādi cilvēki ir ekstraverti un gatavi sadarboties tikai ar īstiem kulinārijas speciālistiem. Gardēdis-autodidakts ir ļoti koncentrējies uz ēdienu un pieturas pie receptēs paredzētajām ēdiena sastāvdaļām un to proporcijām. Viņš ir gatavs izmēģināt arī jaunas lietas (starp citu, ne tikai virtuvē). Kas atliek sievietei? Vienkārši baudīt jauninājumus. Tomēr šie pavāri izmanto pārāk daudz traukus, tāpēc vajadzētu sagatavoties pamatīgam haosam virtuvē.

Mikroviļņu krāsns

Šiem vīriešiem laiks ir dārgs un viņi nav gatavi tērēt to tādai lietai kā ēdienu pagatavošana. Virtuve viņiem ir zemākā vietā prioritāšu sarakstā salīdzinājumā ar, piemēram, laika pavadīšanu ar draugiem. Ērtības ir galvenais faktors. Pat mikroviļņu krāsnī var pagatavot kaut ko vairāk vai mazāk interesantu. Ko darīt ar šādu pavāru? Baudīt vīnu un jautru sarunu. Galu galā, šie vīrieši kā likums ir labi sarunu biedri.

Vecmāmiņa biksēs

Ir cilvēki, kas mīl gatavot tā saukto "mājas ēdienu", citiem vārdiem sakot, kā mūsu vecmāmiņas. Šie pavāri ļoti rūpējas par saviem viesiem. Ēdienu gatavošanai viņi nododas no visas sirds. Ēdienu viņi gatavo pēc atmiņas vai senām receptēm. Ēdienu sastāvdaļas bieži vien nav pārāk veselīgas. Nav vērts pārāk iesaistīties palīgos, ja virtuvē saimnieko tāds vīrietis. Viņš labi parūpēsies par jūsu ēdienreizēm. Un, protams, sagaidīs pelnītus komplimentus.

Pilnīga nulle

Šis cilvēks mīl ēdienu, bet nav ieinteresēts tā gatavošanā. Viņš ēdienu gatavošanu un virtuves sakopšanu uztver kā smagu darbu, nevis kā baudu. Šādi cilvēki izvēlas ēst kafejnīcās vai pārtiek no pusfabrikātiem. Vienīgais, uz ko viņš ir spējīgs, tā ir galda saklāšana. Tātad, tev nav jājūtas negaidītai, ja esi ieradusies ciemos un viņš pacienā ar no kafejnīcas piegādātu ēdienu vai ar pīrādziņiem no tuvākā lielveikala. Ir viena priekšrocība: mazāk trauku, ko mazgāt, un jums atliks vairāk laika citām kārdinošam aktivitātēm.

Eksotikas cienītājs

Šis cilvēks mīl nacionālos un eksotiskos ēdienus. Eksotikas cienītāji parasti ir atklāti, atvērti saskarsmei un redz pasauli kā vienotu kopienu. Kas varētu būt labāks kā iepazīt citas kultūras, nobaudot to nacionālos ēdienus? Visticamāk, viņš pieturēsies pie receptes, pievienojot kaut ko no sevis. Šie cilvēki nebaidās eksperimentēt un apgūt ko jaunu. Ar tādu vīrieti tev jābūt gatavai spontānai rīcībai vai garastāvokļa svārstībām. 

Kaislīgs veģetārietis

Parasti veģetārieši ir saistīti ar veselīgu dzīvesveidu, ekoloģisku vidi un cilvēcisku attieksmi pret dzīvniekiem. Ja gribi palīdzēt, esi gatava mazgāt un griezt daudz daudz dārzeņu un šķirot atkritumus.

Beztauku pārtikas fanātiķis

Šis pavārs ļoti seko veselīgas pārtikas lietošanai, kaloriju skaitīšanai un svara kontrolei. Ēdienu viņš gatavo izmantojot precīzi nomērītas sastāvdaļas un porciju lielumus. 

No sazvērestības teorijām līdz vecmāmiņas un sivēna krustojumam

Kādā sociālajā portālā lūdzu lasītājus padalīties pieredzē, kādus no minēto tipu pārstāvjiem viņi satikuši savā dzīvē un vai ir novērojuši arī kopīgas rakstura iezīmes viena tipa vīriešos, kādi saimnieko virtuvē.

Daži lasītāji niknojās par tādu indivīdu dalīšanu strikti ierobežotās grupās, jo jebkuram iedalījumam varot pievienot vēl vienu grupu – pārējie. Un vispār – psiholoģija patiesībā esot pseidozinātne, kas izgudrota, lai veidotu manipulējamu sabiedrību. Ar dažādiem paņēmieniem cilvēkus mēģina ielikt visdažādākajos rāmīšos, sākot ar horoskopa zīmēm un beidzot ar uzvedību virtuvē. 

Citi sazvērestības teorijas vai iespējamās tipam kopīgās rakstura iezīmes neanalizēja, vienkārši nosauca tipu, pie kura piederot viņiem zināmie vīrieši. Netrūka ne garā brīvo, ne grila speciālistu, ne gardēžu, pārsteidzoši daudz bija vecmāmiņu biksēs. Pavīdēja pat vecmāmiņas un sivēna sajaukums: uzceps tik garšīgi kartupeļus, it kā tādu elementāru, vienkāršu ēdienu, kas sievai tomēr nekad tik gards nesanākot, bet pēc sevis atstāj tādu haosu, ko nezini – kārtot vai nodedzināt. 

Raksta tapšanā izmantota informācija no portāliem porjati.ru un ivillage.com

Iveta Odiņa

Citi interesanti raksti

Piedošanas patiesā seja ģimenē

Stress un tā menedžments

Runāt un dalīties viedokļos par līdzīgām tēmām varat Cāļa forumos

Attiecības un psiholoģija

Atbalsta grupas