Spogulis

Pēc krāpšanas – šķirties vai palikt kopā

Krāpšana ir tēma, kas izraisa asas diskusijas. Ir cilvēki, kuri uzskata, ka katram jau var „paslīdēt kāja” un tāpēc par to īpaši nav, ko pārdzīvot. Bet ir tādi, kuriem viens sānsolis ir iemesls, lai cilvēki šķirtos uz visiem laikiem.

Viennozīmīgi nav atbildams jautājums, ko darīt, uzzinot par šādu situāciju, ko darīt ar savām emocijām, kā vispār rīkoties. Jā, pirmajā brīdī ir dusmas, aizvainojums, bet ko pēc tam – likt otram sakravāt mantiņas un prom, vai arī izvērtēt, vai tomēr gribas ar šo cilvēku būt kopā arī pēc šāda gadījuma, vai mīlestība ir stiprāka par ko tādu? Un ja palikt, vai pastāv iespēja, ka tas varētu atkārtoties? Un ko darīt tad, ja puisis vai meitene vienkārši internetā čalo un koķetē ar pretējā dzimuma pārstāvjiem – vai to arī var uzskatīt par krāpšanu vai tikai tādu emociju izpausmi?

Krāpšanas gadījumi var būt gan pāriem, kuri tikko uzsākuši savas attiecības, gan ģimenēm, kurās jau ir pieauguši bērni. Mēdz teikt, ka vīrietim sānsolis ir tikai mirkļa vājums, bet sievietei ilgi jānobriest, lai izšķirtos par šādu soli. Tāpēc arī bieži vien vīrieši neuzskata, ka krāpšana būtu iemesls, lai ģimene izjuktu, jo nemaz nevēlas, lai tā notiktu. Savukārt sievietēm krāpšana mēdz būt kā pirmais solis uz šķiršanos, jo, ja laime tiek meklēta ārpus ģimenes, tad tas jau ir nopietni. Lai gan mēdz būt arī otrādi, ka vīriešiem izšķiršanās par šādu soli ir ļoti nozīmīgs pagrieziena punkts attiecībās, bet sievietēm tā šķiet tāda dzirkstelītes atgūšana pelēkajā ikdienā. Būtībā, katra situācija ir ļoti individuāla un iemesli arī var būt visdažādākie, par kuriem katram pārim pašiem jātiek skaidrībā, lai saprastu, kā darīt tālāk.

Pēc krāpšanas gan viena, gan otra puse var izjust visdažādākās emocijas. Ir cilvēki, kuri šādu soli nevar piedot, un pat ja pāris paliek kopā, par to gribas atgādināt katru reizi, kā rodas kādas domstarpības. Liekas, ja jau tu man spēji tā nodarīt pāri, tad tagad tev mani ir jānēsā uz rokām. Un tādā situācijā grūti ir abiem. Bet arī cilvēks, kurš piekrāpis otru, pat neatklājot to, attiecībās var justies arvien sliktāk, jo jūtas vainīgs un attiecībās rodas arvien lielāka plaisa.

Tomēr jāņem vērā, ka aizejot katram uz savu pusi un uzsākot jaunas attiecības, ir svarīgi neienest iepriekšējo pieredzi, bet gan uzticēties otram cilvēkam, jo viņš nav vainīgs, ka iepriekšējās attiecībās kas tāds ir noticis un viņām tādēļ nav jāattaisnojas un jāatskaitās par visu.

Ja attiecības tomēr gribas saglabāt, svarīgi abiem izvērtēt, kāpēc tā noticis, saprast katram savu vainu, saprast, ko darīt citādāk, lai tā vairs nebūtu. Jāizvērtē, vai vērtības, kas ir svarīgas vienam, joprojām tādas ir arī otram. Vai neskatoties ne uz ko, ir mīlestība, cieņa, vai ir sajūta, ka būs iespējams atkal uzticēties. Lai arī ģimenes attiecības šķiet pašsaprotamas, arī tām ir jāvelta laiks un tās jākopj, lai abi justos labi. Ja abi ņem vērā viens otra vēlmes un intereses, ja mājās ir labāk nekā jebkur citur, tad nav arī vēlēšanās laist par kreisi. Ir situācijas, kad vīrietis pats vēlas, lai sieva vienmēr ir mājās, nekur neiet, ne par ko citu neinteresējas, kā tikai par viņu, un kad sieva viņu aprūpē no galvas līdz kājām, bet pati ir kā pelēka pele, viņam paliek garlaicīgi un viņš meklē ko interesantāku. Ir sievietes, kuras ir tik ļoti greizsirdīgas, ka redz to, kā nemaz nav, un ja vīrietim tiek pārmests tas, ko viņš nemaz nedara, tad vienā brīdī viņš saprot – kāpēc gan nedarīt, ja tāpat tieku uzskatīts par vainīgu.

Ja pāris vēlas attiecības saglabāt, tad jārēķinās, ka pirmais posms pēc krāpšanas būs emocionāli grūts abām pusēm, un tikai pēc ilgāka laika izzudīs negatīvās emocijas un atgriezīsies ticība, ka viss būs labi. Uzticība un sapratne vienam ar otru veidosies no dienas uz dienu, pakāpeniski. Šāds pavērsiens attiecībās var ļaut vienam otru ieraudzīt jaunā gaismā, izvērtēt, kas ir labs un kas slikts, saprast, kā pārvarēt slikto un kā papildināt labo, tādējādi nostiprinot savas attiecības.

Iveta Rozentāle

Citi interesanti raksti

Cienīt bērnus no iepriekšējās laulības

Dzīvot, nevis eksistēt brīvdienās

Runāt un dalīties viedokļos par līdzīgām tēmām varat Cāļa forumos

Attiecības un psiholoģija

Atbalsta grupas