Spogulis

Saules stari krāsainās lapās un randiņi rudenī

Saule, jūra, vējš, randiņi un vasara – tas liekas tik ierasts savienojums, bet arī romantiskām pastaigām rudenī ir īpašs šarms.

Rudenī nesaudzīgi ātri pienāk vēsie vakari, kad tā vien gribas ciešāk sadoties rokās vai samīļoties, lai kļūtu siltāk. Drēgnie vakari ir kā radīti, lai apstātos no ikdienišķā skrējiena un ieraudzītu otru cilvēku jaunā gaismā. Daudziem cilvēkiem rudens nāk ar zināmu smeldzi, jo dienas paliek arvien īsākas un tumšie vakari pienāk arvien ātrāk. Atceries, ka arī rudens skaistumu var izbaudīt, neļaujot sev ieslīgt skumjās pārdomās un rudenīgā depresijā.

Foto: istockphoto.com

Nav jāmeklē jauni randiņu partneri, ja ir laimīgi atrasta otrā pusīte. Ar savu partneri varat izbrīvēt laiku nesteidzīgām pastaigām vai jaunu objektu izpētei rudenī, kad daba iekrāsojas pārsteidzošā krāsu bagātībā. Ne vienmēr jādodas uz Siguldu, lai izbaudītu zelta rudeni. Tas savā krāšņumā apskatāms arī citviet Latvijā atbilstoši katra gaumei un vēlmēm.

Latvijā ir daudz dažādu vietu, kas nav iekļautas tūrisma apskates objektos, tāpēc tās neapmeklē cilvēku pūļi, un ir iespējams netraucēti iepazīt jaunas vietas, mieloties ar līdzpaņemtajām maizītēm un sildīt rokas pie pašu gatavotas gardas tējas vai kapučīno. Var ļauties bērnības atmiņām un lasīt kastaņus vai lēkāt pa krāsainām lapām, meklējot skaistākās, lai ielīmētu savā sajūtu albumā.

Rudenī ir tik vienkārši iepriecināt otru. Uzdāvini rokā sasilušu kastani vai brīnumskaistu lapu. Var arī atļautā vietā sakurt ugunskuru un, vērojot saulrietu, atcerēties aizvadīto vasaru vai dalīties nākotnes plānos un sapņos. Pēc labi pavadīta laika mājās kopīgi var pagatavot ābolmaizi un izjust rudeni ne tikai krāsu, bet arī garšas niansēs.

Tiem, kuri vēlas ko aktīvāku, arī rudenī ir iespēja izpausties. Drosmīgie un zirgu mīļotāji var doties rudenīgā izjādē ar zirgiem, izbaudot Latvijas dabas skaistumu. Var doties kopīgā rīta vai vakara skrējienā vai braukt ar velosipēdiem, ieelpojot spirdzinoši svaigo gaisu un ļaujoties skrējiena vai brauciena ritmam. Ar romantiku, jūtām un labu garastāvokli saistās arī dejas, tāpēc rudens ir burvīgs laiks, kad ļauties deju kaislībām. Dejas dos tik ļoti nepieciešamo pozitīvismu un enerģiju, turklāt tās ļaus būt ciešā kontaktā ar partneri, izjūtot viņu vēl tuvāk un iepazīstot mazliet citādā veidā.

Un pat tad, kad rudens lapu krāsainību nomaina nebeidzamas lietavas un pelēka ainava, siltumu un omulību var radīt savās mājās, laicīgi salasot kastaņus un starp tiem saliekot daudz svecīšu, ko iededzināt omulīgai noskaņai. Tas, kāds būs mūsu rudens, ir katra paša rokās, tāpēc ļausimies tā krāsainākajai un dzirkstošākajai daļai!

Iveta Rozentāle

Citi interesanti raksti

Mīti par psihoterapiju

Piedošanas laiks

Runāt un dalīties viedokļos par līdzīgām tēmām varat Cāļa forumos

Attiecības un psiholoģija

Atbalsta grupas