Spogulis

Pašsajūta

Dusmu tango
Dusmas pašas par sevi nav ne labas, ne sliktas – tās vienkārši ir vienas no emocijām, ko mēs piedzīvojam.
Zvaigžņu un ne–zvaigžņu neveselīgie ieradumi
Portāls ivillage.com apkopojis Holivudas slavenību divpadsmit neveselīgos vai citādi kaitīgos ieradumus.
Man nepatīk mana bērna draugs/draudzene
Kā vecākiem rīkoties situācijā, kad nepatīk dēla/meitas (pusaudžu) draudzene/draugs (domāta "otrā pusīte").
Ko Tu būtu darījis savādāk Latvijas labā?
Kā tas gadījās, ka, atguvuši tik kāroto neatkarību un paši tikuši pie teikšanas, esam pamanījušies nokļūt lielajā diždimbā, pie pustukšas valsts ar sagrautu infrastruktūru?
Negatīvo un pozitīvo ziņu ietekme uz psihi
Redzot un noklausoties ziņas, cilvēkam prātā rodas atbilstošas domas un emocijas.
Stress un tā menedžments
Pēdējo gadu laikā par stresu un tā sekām runā arvien biežāk un cilvēki pēc palīdzības vēršas ar sūdzībām par bezmiegu, nemieru, psihosomatiskām saslimšanām.
Draudzeni krāpj vīrs – vai pastāstīt viņai?
Tu negaidīti uzzini, ka tavu labāko draudzeni krāpj vīrs. Ko darīt?
Kā pārvarēt bailes lidot ar lidmašīnu?
Ir ļaudis, kuri vai nu nekad neizvēlas lidot ar lidmašīnu vai dara to tikai galējas nepieciešamības gadījumā. Aplūkosim, kas ir bailes no lidošanas jeb aerofobija un ko darīt, lai to pārvarētu.
Sievietes atzīstas savos ieradumos, dīvainībās, niķos un stiķos
Pēc tēmas «Mīļotā vīrieša dīvainības, ar ko sadzīvojam» apspriešanas Cāļa foruma dalībnieces gribēja dalīties savās dīvainībās un ieradumos.
Ideāla sieviete pašu sieviešu skatījumā
Pirms kāda laika Cālis.lv noskaidroja, kāds ir vīriešu viedoklis par ideālu sievieti. Tomēr arī sievietēm par to ir viedoklis, un tas mēdz atšķirties no vīriešu redzējuma.
Kā satikt savu īsto dzīvesdraugu – vēlmju vizualizācija
Lai atrastu īsto dzīvesdraugu, vispirms esot nepieciešams skaidri sev formulēt, kādu cilvēku vēlies. Vai tā tiešām ir un kā to pareizi darīt?
Bioloģiskā pulksteņa ietekme
Bioloģisko pulksteni ietekmē vairāki faktori, tai skaitā vide, kurā dzīvojam. Nenoliedzami, cilvēkiem, kas dzīvo citā laika joslā, arī bioloģiskais pulkstenis būs atšķirīgs, tāpat kā cilvēkiem, kuri dzīvo tur, kur ir siltāks un gaišais laiks ilgāks.
Pārstāj būt precēta vīra mīļākā!
Vai sirdij var pavēlēt un kā to mēģināt izdarīt – ieklausīsimies psihologu padomos.
Kā sievietei sadzīvot ar novecošanu
Kā sadzīvot ar novecošanu, mūs konsultē ārste-psihoterapeite Žanete Sebre.
Kā uzlabot sev garastāvokli, nepaliekot resnam
Ko gan varētu pasākt, kā palutināt sevi, ja garastāvoklis nelāgs un ir pavisam bēdīgi ap dūšu? «Viss, ko man patiešām patīk darīt, ir vai nu amorāls, vai nelegāls, vai veicina aptaukošanos,» teikts kādā aforismā.
Naudu taupa, tērē vai izmanto praktiski
Cilvēkiem pret naudu ir dažāda attieksme, un, atkarībā no tās, viņi attiecīgi izturas pret naudu – krāj, taupa vai tērē.
Interesanti fakti par hormoniem un cilvēka uzvedību
Piedzīvojot ko jaunu mūsu smadzenēs izdalās svarīgas bioķīmiskas vielas – dopamīns un norepinefrīns, kas ir tās pašas, kas rodas brīdī, kad cilvēks ir iemīlējies. Tāpēc arī cilvēki ir tik pacilāti, kad uzsāk ko jaunu, enerģija daudzkāršojas, smaids nenozūd no sejas pat tad, kad projekts jādara vēlās vakara stundās, un ir prieks par ikdienišķām lietām, kas citkārt liktos ierastas vai pat kaitinošas
Ideāls vīrietis sieviešu skatījumā
Vīrieši meklē sievietes ideālu, sievietes – vīrieša. Un, lai arī sievietes ir dažādas un viņu gaumes tāpat, kopsaucēju ir iespējams atrast.
Mīļoto vīriešu dīvainības, ar kurām sadzīvojam
Vīrieša rīcība bieži vien izraisa dusmas tāpēc, ka mēs neizprotam viņu rīcību. Tomēr dažas no viņu dīvainībām ir iespējams pat izskaidrot!
Jauns dzīves posms - aiziešana no vecāku mājām
Ikvienam pienāk laiks, kad pārcelties uz dzīvi no vecāku mājām uz savējām. Kāds šo soli īsteno jau agrā jaunībā, cits tikai tad, ka apprecējies un pašam bērni.
Vecāku un pieaugušo bērnu attiecības
Vecāku un bērnu attiecības vienmēr ir bijusi aktuāla tēma. Tās ir mūsu pirmās attiecības, ģimene ir mūsu pirmā pieredze, kad apjaušam, kā tas ir – būt starp cilvēkiem.
Jaungada apņemšanās un hinduisms
Jau rakstījām par Jaunā gada apņemšanos, izmantojot psiholoģes konsultāciju. Bet kā uz jautājumu par Jaungada apņemšanos varētu lūkoties kādas ticības pārstāvis? Šajā gadījumā - hinduisma.
Jaungada apņemšanās
Pirms gadu mijas pārskatām paveikto vecajā gadā un plānojam nākošo gadu. Dažs rakstiski, cits domās apņemas, ka jaunajā gadā kaut kādā veidā izmainīs savu dzīvi uz labo pusi (iemācīsies angļu valodu, apprecēsies/izšķirsies, atradīs/nomainīs darbu utt.).
Internets – jauns cilvēku pašizpausmes instruments
Jau rakstījām par internetu un reizēm tik kaitīgajiem atklātības plūdiem tajā. Pastāv vēl kāds viedoklis, ka internets nevis aizstāj reālo komunikāciju, bet ir pavisam jauns cilvēku pašizpausmes instruments.
Internets un reizēm kaitīgie atklātības plūdi
Bērniem stāstām par drošību internetā – neizpaust savu vārdu, uzvārdu, adresi, savas vai mājinieku dienas gaitas u. tml. Tas visiem saprotams. Bet kā ir ar atklātības plūdiem internetā (bildes, blogi, sociālie portāli)?
Spoguļneironi atbildīgi par atdarināšanu
Īpaši maziem bērniem raksturīgi, ka viņi atdarina citus cilvēkus, jo īpaši pieaugušos. Zinātnieki samērā nesen noskaidrojuši, ka par to ir atbildīgi konkrēti neironi – spoguļneironi, kas atrodas galvas smadzenēs.
Pavasara smeldze vai atmošanās
Brīdis pirms lielās dabas un cilvēku pamošanās ir klāt, un tas ir tāds maģisks laiks – starpposms un pāreja no viena stāvokļa otrā.
Mīti par psihoterapiju
Latvijā psiholoģija un psihoterapija pastāv jau vairākus gadu desmitus, sabiedrībā valda aizspriedumi, stereotipi un mīti. Tāpēc rakstā apskatījām vairākus cilvēku vilcināšanās iemeslus.
Oficiāla laulības šķiršana
Lai arī brīdī, kad divi mīļotie cilvēki precas, viņi domā, ka tas būs uz mūžu, daudziem agrāk vai vēlāk rodas tādas nesaskaņas vai situācijas, ka viņi nevēlas vairs dzīvot kopā un nevēlas būt precēti.
Piedošanas laiks
«Tēvs, piedod viņiem, jo viņi nezina, ko viņi dara...» Daudzi noteikti ir dzirdējuši šo citātu, tāpat daudzi savā dzīvē ir saskārušies ar jēdzienu «piedošana» un tā dažādiem aspektiem.
Dzīvot, nevis eksistēt brīvdienās. Ko tas īsti nozīmē?
Daži ar šausmām gaida brīvdienas, jo viņiem nav ko darīt, viņi labāk grib darbadienas skrējienu, nevis dienas, kad varētu padzīvot sev, padzīvot pa īstam.
Cāļa žurnālistes Ivetas Rozentāles labdarības «Tievēšanas Maratonā» piedzīvotais
Mums gāja raibi. Gan tiem, kuri tievēja, gan tiem, kuri organizēja maratonu.
Veltījums Māmiņdienai
Māmiņa un bērns – tā ir vienreizēja savienība, jo katra māmiņa un bērns ir neatkārtojami.