Spogulis

Kā atrast savu īsto dzīvesdraugu – vēlmju vizualizācija

Lai atrastu īsto dzīvesdraugu, vispirms esot nepieciešams skaidri sev formulēt, kādu cilvēku vēlies. Vai tā tiešām ir un kā to pareizi darīt? Uz jautājumiem atbild Pozitīvās domāšanas centra «Pavasara studija» vadītāja, grāmatas «Ieelpo laimi un mīlestību» autore Inese Prisjolkova. Izmantoti arī padomi no portāla www.sun-hands.ru.

 

 • Kāda ir vizualizācijas būtība un kā tā notiek?

Ja piekrītam, ka sākotnēji viss rodas domās un pēc tam materializējas, tad varam saprast – lai kaut kas materializētos, tas jāizdomā. Lai uzceltu māju, no sākuma jāuztaisa skice, vizualizācija, projekts, aprēķini, un tikai tad sāksies celtniecības darbi. Ar vēlēšanos un nākotnes notikumiem ir tāpat. Vizualizēšana palīdz koncentrēt domas un enerģiju noteiktā virzienā.

Foto: istockphoto.com

Gribam to vai nē, bet mēs visu laiku radām savu nākotni. Cits jautājums – cik apzināti to darām? Ja tas ir apzināti, tad varam cerēt, ka nākotne būs tāda, kā vēlamies. Ja neapzināti, tad mums jābūt ļoti pārliecinātiem par to, kas notiek mūsu zemapziņā. Ja zemapziņā ir daudz baiļu, šaubu, negatīvas pieredzes utt., tad diemžēl arī tas veido mūsu nākotni.

Lai paļautos uz savu zemapziņu, tā ir rūpīgi jāsakopj un jāpiepilda ar pozitīvu informāciju. Bet, tā kā ne vienmēr esam to izdarījuši, ar apzinātām domām un apzinātu vizualizēšanu varam mēģināt savai nākotnei palīdzēt veidoties.


 • Vai vizualizāciju var veikt arī par pazīstamu vai tikai par nākotnē satiekamu cilvēku?

Ja cilvēks ir jau satikts un blakus, tad, protams, vizualizācija saistās ar konkrēto cilvēku. Bieži vien ģimenes savas vizualizācijas kartes veido kopīgi.


 • Ja īsti nezini, ko gribi? Tikai iegūstot varēs saprast – der vai neder.

Līdzīgs satiek līdzīgu. Ja nezini, ko gribi, tad visticamāk satiksi cilvēku, kurš arī nezina, ko grib. Un tad ir jāpaļaujas uz laika pārbaudi vai apstākļiem, kas palīdzēs saprast, vai saskaņa veidojas vai neveidojas, vai kopā būšana ir radoša vai graujoša, vai mīlestība rodas vai nerodas. Tad patiešām būs tā, ka laiks parādīs attiecību izaugsmi.


 • Kāda sieviete forumā raksta: «Man jau no skolas gadiem patika uzburt visādas ainas no manas ideālās dzīves: kur es dzīvoju, kāda profesija un, protams, vīrietis. Ar šīm vīzijām cēlos un gūlos, sapņoju tramvajā. Jau paskrējuši 20 gadi, nekas nav piepildījies, kaut mērķtiecīgi uz to tiecos.» Arī es no bērnības atceros ļoti raksturīgu parādību – ja kaut ko iztēlojos, tas nekad nenotika tā, kā iecerēts, drīzāk pretēji.

Viss atkarīgs no tā, cik ļoti pieķeramies savām vēlmēm. Ja savu vēlēšanos vai vīziju par nākotni esam sažņauguši tā, ka tai nav iespēju īstenoties, tad būs tā, ka viss notiks vai nu pretēji, vai nenotiks nekā. Tāpat kā sēkliņu vai kāda auga dēstu nevar pārāk sažņaugt un katru dienu pēc iestādīšanas kašņāt ārā. Ir jāļauj ieaugties. Tāpat arī vēlmēm un vizualizācijām ir jāļauj piepildīties.

Cita atbilde uz šo jautājumu var būt saistīta ar to, ka zemapziņas domas – bailes, satraukums, šaubas, slikta pieredze – ir stiprākas par apzināto iztēlošanos.

Viedokļi par vēlamās nākotnes vizualizāciju no forumiem

 • Vai, domājot un iztēlojoties kādas konkrētas situācijas, es tiešām tās pievelku vai tomēr mānu sevi un turpinu dzīvot savā ilūziju pasaulē?

 • Vizualizācijai galvenais pieiet brīvi. Garāmejot, rotaļājoties un nebaidoties no negatīva iznākuma.

 • Vizualizācija darbojas, tikai vajag ļoti ticēt un domāt tagadnes formā, nevis nākotnes. Ir pārbaudīts un ir sanācis.

 • Attiecībā uz attiecībām tas var būt visai maldinoši! Var izsapņot un iebraukt auzās. Bet uz citām dzīves situācijām gan var darboties.

 • Vajag domāt pēc iespējas detalizētāk, izdomāt vissīkākās detaļas, tad sanāks. Kā jutīsies, ko darīsi, emocijas utt.

 • Vēl pastāv tāds variants – kad visam atmet ar roku, tas piepildās. Tad esi palaidusi to vaļā un beidzot nodevusi Augstāko rokās, lai viņi beidzot var brīvi rīkoties.

 • Es sāku dzīvot ar skaidru pārliecību, ka es to dabūšu, un tāpēc neiespringstu. To sajūtu nemaz nav tik viegli panākt. Vienkārši zini, pat ne tici vai ceri. Zini. Tad tu iespringtu? Droši vien tu par to domātu ļoti minimāli, jo tik un tā skaidri zinātu, ka tas notiks, teiksim, parīt.

Priekšdarbi, kas veicami, pirms ķeries pie vizualizācijas

Iemīli sevi un vīriešus! Jā, vīriešus kā sugu, kā Marsa pārstāvjus, kā līdzcilvēkus. Ja uzskati, ka viņi ir skopi, nekopti, stulbi, nelieši, brunču mednieki, ka visi normālie jau ir aizņemti utt., viņi to jutīs kaut vai intuitīvā līmenī un izvairīsies no tevis.

Iemīli pati sevi! Ja uzskatīsi, ka iztēlotajam vīrietim diez vai būsi piemērota, jo tādiem vajag jaunas blondīnes, tad tā arī notiks. Labāk vienmēr, kad rodas līdzīgas domas, saki sev: «Esmu pelnījusi mīlestību! Pašu labāko vīrieti pasaulē, kurš man ir piemērots. Es dzīvoju viegli un vienkārši.» Vislabākie notikumi gadās paši no sevis, viegli. Lai cik tas neizklausītos banāli, vispirms sava dzīve arī bez prinča jāpadara skaista un pēc tam ar prieku jāgaida viņa satikšanas brīdis.

Iedomājies, ka tava vēlēšanās ir piepildījusies. Ko tu jūti – saskarsmes prieku, vēlmi padarīt laimīgu otru cilvēku, kopīgas nākotnes vīzijas? Vai arī to, kā visi paliek zaļi no skaudības, ieraugot tavu vīru, un anketās tu lepni vari atzīmēt «precējusies»? Ja sajūtas ir tuvākas otrajam variantam, tad iedomātā vēlme apprecēties nav īsta un nav nodrošināta ar vajadzīgo enerģiju.

Izveido partnera vēlamo īpašību sarakstu

Domā par visiem vēlamās dzīves aspektiem: kā pavadīsiet brīvdienas, cik bērnus gribēsiet, vai viņam jāpārvācas pie tevis vai pati esi gatava mainīt dzīvesvietu, vai esi gatava pieņemt svešus bērnus. Aprakstot Visumam visus aspektus, tu sniedz atslēgas vārdus, tas ir tāpat kā ar meklēšanu internetā. Jo precīzāks būs pieprasījums, jo lielāka iespēja, ka atradīsi sev atbilstošāko.

Uz skaistas papīra lapas uzraksti īpašības, kuras gribētu redzēt savā partnerī. Piemēram, gādīgs, taktisks, radošs, pievilcīgs, ģimenisks, piekāpīgs, dāsns, emocionāls, veiksmīgs, attapīgs, enerģisks, skaists, maigs, ambiciozs, nodrošināts utt. Rakstot iztēlojies, ka jau dzīvo kopā ar tādu cilvēku, un pateicies, ka viņš ir tavā dzīvē.

Atbrīvojies no saraksta

Simboliski atbrīvojoties no saraksta, tu pārtrauc satraukties, kurā brīdī tava otra pusīte uzradīsies, un uztici to Visumam. Lai kaut ko iegūtu, ir jāpārtrauc visu laiku par to domāt. Atbrīvošanos no saraksta vari pārvērst īpašā rituālā pusnaktī vai citā izvēlētā laikā, vispirms vari skaļi nolasīt sarakstu un tad to sadedzināt vai ielikt balonā un palaist mākoņos.

Ej pretī savai laimei

Ja sēdēsi mājās, sagaidīsi tikai santehniķi un menopauzi. Padomā, kur varētu satikt izsapņoto vīrieti, un dodies turp. Ja tas ir aktīvs vīrietis, varbūt sastapsi viņu kādā ekskursijā, pārgājienā, orientēšanās sacensībās. Gribi satikt smalko aprindu pārstāvi? Apmeklē auto, jahtu izstāžu atklāšanas, citas prezentācijas. Ja sapņo par radošu personību, apmeklē izstādes, izrādes, koncertus.

Iveta Odiņa

Citi interesanti raksti

Kā sievietei sadzīvot ar novecošanu

Bioloģiskā pulksteņa ietekme

Runāt un dalīties viedokļos par līdzīgām tēmām varat Cāļa forumos

Attiecības un psiholoģija

Atbalsta grupas