Spogulis

Anālais sekss - par to, ko skaļi neapspriež

Cāļa publika diskutējusi par tādu seksa veidu kā anālais sekss. Beidzot mēs nolēmām sameklēt atbildi uz pēdējo no diskusijas jautājumiem: «Pasakiet, ko un kā jādara pirms tā uzsākšanas, jo ļoti vēlos pamēģināt ar savu vīrieti.» Vērsāmies pie vairākiem seksologiem.

Dažiem seksologiem dīvainā kārtā runas par anālo seksu izsauc sliktu dūšu

No kāda profesionāla (?), seksologa (?) saņēmām šādu auksta ūdens šalti: «Lai arī es esmu ārsts un seksopatologs, un viņi parasti ir reālistiski un konkrēti cilvēki, tomēr pat man Jūsu piedāvājums izsauc sliktu dūšu. Jums pašai nē? Vai Jums bērni neaug? Cik tālu var aiziet nenormālu dzimumattiecību propagandā. Un vēl Cālis!? Kas notiek ar mūsu sabiedrību? Kam kalpo t.s. mēdiji? Tiem būtu iespēja audzināt sabiedrību, bet tie izdabā izvirtībai. To es varu teikt arī no personīgās pieredzes ar šīs šķiras žurnālistiem. Tā arī pasakiet tam, kas Jums ir «uzdevis» veidot šādu rakstu. Bet Jūsu vēstuli, man šķiet, vēl būs jāizmanto kā piemēru  kādā atbildīgākā portālā vai raidījumā. Bez cieņas pret Jūsu portālu».

Bet ko tad darīt, ja cilvēki izveido forumu un par to lietu diskutē, uzdod viens otram jautājumus un paši atbild (droši vien arī aplami). Izlikties nemanām, atstāt viņus tādās kļūdainās domās, pateikt – «fui, par to nerunājiet?». Bet varbūt labāk – profesionāli paskaidrot, kāpēc tad tas ir fui, ja tiešām tā?

Cits seksologs aizbildinājās ar slinkumu: «Paldies par piedāvājumu, taču, sava kūtruma un no tā izejoša laika deficīta dēļ šoreiz esmu spiests atteikties. Tēma, protams, ļoti jūtīga. Un tieši tādēļ tāda, ka mūsu sabiedrības attieksme ir neviennozīmīga, pat ļoti polarizēta. Tas gan nav nekas jauns... Tas laikam atspoguļo mūsu sabiedrības struktūru un tolerances spējas vispār. Bet vai varavīksne kļūtu skaistāka, ja kādu no krāsām izdzēstu? Vēlot veiksmi un ar cieņu».

Laikam jau rakstam tomēr divas rindkopas par īsu, būs vien jāturpina. Atbildēt uz mūsu jautājumiem neatteicās seksologs, psihoterapeits Dainis Balodis.

Raksta tapšanā izmantojām arī ieteikumus no mājaslapām antianal.ru, analaissekss.org, analais.lv.

Kāpēc kādam varētu patikt anālais sekss

Anālais sekss kā viena no seksa formām vienmēr ir bijis un arī būs lielākā vai mazākā mērā periodiski noliegts. Tas vairāk saistīts ar reliģijas ietekmi un uzskatu, ka sekss paredzēts tikai tam, lai cilvēki vairotos.

Foto: istockphoto.com
 • Jaunas izjūtas, bēgšana no vienveidības seksā.
 • Dažus uzbudina jau doma vien par anālo seksu, jo to uzskata par ko aizliegtu, «netīru», dzīvniecisku seksu atgādinošu.
 • Process notiek lēnāk, maigāk, ar ilgāku sagatavošanos nekā parastajam seksam.
 • Ja anālajā seksā pasīvais partneris ir vīrietis, viņam prostatas dziedzera stimulācija caur taisnās zarnas sieniņu rada asas, patīkamas izjūtas.
 • Vīrietim baudu sniedz tas, ka anālā atvere ir šaurāka, ciešāk pieguļ loceklim un sniedz citādāku baudu. Sievietei bauda nav tik izteikta, viņai baudu var sniegt fakts, ka viņa sniedz baudu vīrietim.

Ar ko var būt bīstams anālais sekss

 • No ārstu viedokļa anālais sekss ir saistīts ar hemoroīdu attīstību un saasināšanos, anālo plaisu rašanos, taisnās zarnas sieniņu izstaipīšanu, kā rezultātā var rasties urīna nesaturēšana, caureja, aizcietējums, taisnās zarnas izkrišana.
 • Anālais sekss patiešām ir nefizioloģisks, jo zarnu peristaltika strādā uz āru.
 • Anālā seksa laikā vienmēr rodas mikrotraumas gan uz dzimumlocekļa, gan anālās atveres rajonā. Anālās atveres regulāra traumatizācija var izraisīt vēnu iekaisumu, kas izraisa hemoroīdu veidošanos. Izteiktas anālās atveres traumatizācijas rezultātā var rasties slēdzējmuskuļa plīsums.
 • Anālais sekss ir tas seksa veids, kurā ir visaugstākais risks inficēties ar seksuāli transmisīvajām slimībām vai infekciju slimībām, tai skaitā HIV.
 • Sievietēm anālais sekss ir bīstams tāpēc, ka baktērijas no anālās atveres var tikt pārnestas uz vagīnu.

Kas jāievēro, lai anālais sekss izdotos

 • Pirmkārt, tas jādara tad, ja ir abpusēja vēlēšanās, nepakļaujoties otra iegribām.
 • Pilnībā jāatslābinās un jāuzticas partnerim, viss jādara nesteidzoties.
 • Svarīga ir higiēna. Lai anālā seksa laikā justos brīvi un nepiespiesti, ir jājūtas tīram. Pirms tam kārtīgi jānomazgājas, jāapmeklē tualete un pēc tam kārtīgi jāizskalo anālā atvere. Klizmu taisīt nav nepieciešams, tā ir medicīniska procedūra, kas ne vienmēr ir veselīgākais variants.
Foto: istockphoto.com
 • Pirms kontakta 10–15 minūtes var pasēdēt siltā vannā vai bļodā ar ūdeni, jo siltumprocedūras atslābina muskuļu saspringumu.
 • Obligāti jāizmanto kāds lubrikants. Labāk ir izvairīties no tādām smērēm, kas satur anestēzisku vielu, jo sāpes ir signāls par to, ka kaut kas nav kārtībā, brīdinājums par iespējamu traumu. Sāpes nedrīkst paciest, tad akts jāpārtrauc!
 • Vēlams pirms tam izmantot palīglīdzekļus ar mazāku diametru vai labi ieeļļotu pirkstu, lai veiktu anālās atveres slēdzējmuskuļa atslābināšanu.
 • Dzimumloceklis jāievada ļoti lēnām un saudzīgi, bez asām kustībām un ne pārāk dziļi.
 • Protams,  jālieto prezervatīvs.
 • Anālais sekss tikai kombinācijā ar citiem seksa veidiem, piemēram, ar orālo vai vaginālo seksu, var kļūt par īpašu pārdzīvojumu sievietēm.
 • Nodarboties ar anālo seksu nevajadzētu vairāk par divām līdz trīs reizēm mēnesī. Cits uzskats – normu vai limitu nav, galvenais, lai tas nekļūst par vienīgo un galveno seksa veidu.
 • Visi palīglīdzekļi, kas tiek izmantoti anālā seksa laikā, gan pirms, gan pēc tā ir rūpīgi jānomazgā.
 • Nekad pēc dzimumlocekļa ievadīšanas anālajā atverē uzreiz neievadiet to kādā citā ķermeņa daļā! Pēc anālā seksa dzimumloceklis obligāti jānomazgā ar siltu ūdeni un ziepēm.

Seksologs komentē dažus apgalvojumus par anālo seksu

«Visi vīrieši par to vien sapņo.»

Vīrieši sapņo par daudz ko, bet ne vienmēr to realizē. Te vairāk ir sociāls spiediens, jo par to raksta, apspriež un dalās pieredzē.

«Nu, kas gan tur var būt patīkams?! Domāju, ka sieviete, piekrītot tam, tikai izdabā vīrietim.»

Tikpat labi tas attiecināms uz seksu vispār.

«Tas ir pazemojoši.»

Ja ir sajūta, ka tas pazemo, tas nav jādara.

«Ja vīrietis mīl sievieti, tad neprasīs ko tādu.»

Anālais sekss – mīlestības kritērijs? Tad ļoti īpatnējas attiecības!

«Ja vīrietis to nedabūs no vienas sievietes, tad meklēs un atradīs to citur.»

Ja tā ir vienīgā vērtība jūsu attiecībās, tad tādām attiecībām nav jēgas.

Rakstu sagatavoja Iveta Odiņa

Citi interesanti raksti

Erotiskā masāža

Sekss un veselība

Par privāto dzīvi un savstarpējām attiecībām varat aprunāties Cāļa forumos

Par "to"

Attiecības un psiholoģija