Spogulis

Ar ko nodarboties pēc seksa

Literatūrā, kas veltīta seksam, parasti ir sīki un smalki uzrakstīts par priekšspēli, seksa tehniku un, labākajā gadījumā, maza piezīme par glāstiem un īpašās tuvības sajūtu pēc tā. Tomēr notikumu attīstība pēc seksa ir tikpat svarīga un interesanta un variantus var izdomāt ne mazāk kā pozas „Kamasutrā”. Klasiskais variants – «gultā pagriezties katram uz savu pusi un aizmigt» vai vēl labāk, tas ir, sliktāk – vīrietis tūlīt aizmieg un sāk krākt, varētu nebūt tie vēlamākie scenāriji. «Saģērbāties un šķīrāties uz visiem laikiem» – par šo variantu būtu vajadzīgs cits raksts. «Devāties uzpīpēt vai gatavot vakariņas» – jau labāk, bet tas nav ideāls uz ko jātiecas.

Ko tad īsti darīt, ja viss bija OK?

Tikai nevajag uzreiz uzsākt sarunu par jūsu kopīgo nākotni vai sadzīves problēmām, ja nākotne jau ir kopīga. Krasa pāreja no pilnīgas relaksācijas uz nopietnu sarunu neuzlabos garastāvokli nevienam no jums.

Foto: istockphoto.com

Labāk pamēģiniet kafiju vai cigareti. Tas nav veselīgi? Jā, varbūt veselīga dzīvesveida piekritējiem tas nederēs. Tad varat iedzert tēju un uzkost šokolādi vai vienkārši padzerties zāļu tēju.

Patiesībā var arī pasnaust. Nav jau obligāti jāvelk pidžamas vai citi naktstērpi un jādodas gulēt, var vienkārši pavārtīties pa gultu viens otra apskāvienos, izsakot viens otram komplimentus un maigi pieskaroties. Pēc seksa sievietēm varētu patikt, ka glāsta tām seju un matus, bet vīriešiem – ka pamasē muguru. Tālāk var gadīties daudz kas…

Piemēram, jūs nolemsiet paķircināties, paākstīties un apzīmēt viens otru ar nez no kurienes gadījušos putukrējumu. Tā pavisam nejauši būsiet nokļuvuši pie vēl viena laba seksa un pēc tam aizmigsiet tāpat apskāvušies.

Ko tad, ja tas bija 50/50

Tikai nevajag uzreiz katram doties savās gaitās – vienam uz dušu, otram uz virtuvi vai pie datora utt. Cerams, ka mobilos telefonus jūs abi izslēdzāt vēl pirms priekšspēles uzsākšanas. Nesteidzieties tos ieslēgt.

Labāk pamēģiniet ananāsus un šampanieti, vīnogas, banānus vai šokolādi. Pirmkārt, tas ir patīkami, jūs baudāt momentu, otrkārt, jums ir lieliska izdevība mīļi papļāpāt par šo un to vai kopā noskatīties kādu filmu vai kopā doties dušā. Principā jau duša pēc seksa ir ļoti ieteicama, kopā vai atsevišķi, tas jūsu ziņā.

Ja nu tā ne visai, uz 1–2 ballēm

Tikai nevajag izlikties, ka viss bija kārtībā. Jūs abi ziniet, ka tā nav taisnība un nevajag bojāt noskaņojumu izliekoties. Protams, nevajag mesties otrā galējībā, apberot partneri ar pārmetumiem. Iespējams, ka šis ir īstais brīdis, lai tu nodemonstrētu partnerim, kā rīkojies ar vibratoru. Pati būsi apmierināta un varbūt šī aina tā uzbudinās partneri, ka beigās vakara rezultāts būs kā pirmajā aprakstītajā variantā.

Ja nesanāk, pamēģiniet gaļu ar kartupeļiem. Neromantiski? Jā, toties garšīgi. Arī neizdevies sekss modina apetīti, pie tam ēdot var saņemt citu – ēšanas baudu un, skat, arī garastāvoklis uzlabojies. Tādā labā garastāvoklī var, piemēram, parunāties. Ja neveiksmes seksā jūs piemeklē diezgan regulāri, kāpēc gan neparunāties tieši par to. Atcerieties – vārdā nosaukta problēma ir jau pa pusei atrisināta. Bet pats galvenais – sarunas beigās neaizmirsties novēlēt viens otram labu nakti.

Rakstā izmantotas idejas no portāliem mc.com.ua un samaya.ru.

Iveta Odiņa

Citi interesanti raksti

Sekss ir labs, sekss ir labs...

Emociju izpausmes seksa laikā

Par privāto dzīvi un savstarpējām attiecībām varat aprunāties Cāļa forumos

Par "to"

Attiecības un psiholoģija