Spogulis

Sekss un veselība

Cilvēks ir visseksuālākā būtne

Lai kā dažiem kautrīgajiem negribētos atzīt, tomēr jāteic, ka cilvēks ir visseksuālākais radījums. Atšķirībā no dzīvniekiem, kuru seksulālo aktivitāti nosaka sezonalitāte, cilvēks ir unikāls ar to, ka viņam tā ir nepārtraukta.

Seksuālo dzīvi ietekmē homroni, kas veido atšķirības starp sievieti un vīrieti. To daudzums nosaka katra indivīda seksualitātes pakāpi. Smadzenes ar hipofīzes homrona palīdzību regulē cilvēka dzimumhormonus (vīriešiem - testosteronu, sievietēm - estrogēnus, progesteronus). Sievietēm šī regulācija izpaužas kā mēnešreizes - ciklisks process, kas regulē divu hormonu svārstības, par vīriešiem mēdz teikt ka viņiem mēnešreizes notiek galvā.

Hormonu ciklisko svārstību iespaidā mainās seksualitātes intensitāte. Mēnešreižu laikā sievietei mainās estrogēnu līmenis. Jo to ir vairāk, jo sieviete kļūst maigāka, sievišīgāka, mīlošāka. Taču starp mēnešreizēm katrai sievietei estrogēnu līmenis ir dažāds.

Jaunākiem pētījumi liecina, ka hormons, kuru sauc par androgēnu, arī ietekmē gan sieviešu, gan vīriešu seksualitāti. Izrādās, ka sievietes ar pazeminātu androgēnu līmeni ir aukstākas, lēnāk uzbudinās un arī orgasmu izjūt vāji vai nemaz. Par zemā androgēnu līmeņa vaininiekiem tiek uzskatītas pretapaugļišanās tabletes, grūtniecība, stress.

Bauda + sekss = veselība

Cilvēkam vēlmē pēc seksa tomēr lielāka nozīme ir nevis hormoniem, bet gan emocijām, kas balstās uz pārmaiņām centrālajā nervu sistēmā. Tāpēc pieņēmums par to, ka sekss ir veselības avots, ir patiess tikai gadījumā, ja dzimumdzīve dod apmierinājumu, tiek izjusta gan fiziska, gan emocionāla bauda. Pieņēmums, ka, jo biežāk, jo labāk, nav galvenais, jo nepastāv vienotas receptes, cik bieži būtu ar seksu jānodrabojas. Vieni jūtas ļoti labi darot TO vienu reizi mēnesī, citi - septiņas reizes nedēļā. Galveinais, lai šo procesu pavadītu abpusēja garīga saskaņa un bauda. Labs sekss ne tikai sniedz baudu, bet uzlabo arī veselību. Un šajā jomā pētījumu un arī atklājumu ir daudz, kuriem var ticēt vai neticēt.

Sekss ir drošākais līdzeklis pret novecošanu

Tā apgalvo zinātnieki, kas šo atziņu balsta uz pētījumiem, kura mērķis bijis noskaidrot, kāpēc daži cilvēki izskatās jaunāki par savu patieso vecumu. Izrādījās, ka šie cilvēki nodarbojas ar seksu par 50% vairāk nekā tie, kas izskatījās atbilsotši savam vecumam.

Sekss ir labākais līdzeklis pret celulītu

To atklājuši vācu zinātnieki. Seksa laikā sievietes organisms atslābinās un izstrādā lielāku daudzumu estrogēnu, kas veiksmīgī cīnās ar apelsīnu miziņas efektu.

Sekss ir ļoti labs varikozo vēnu profilaksei

Seksa laikā sirds ritms ir 180 reizes minūtē, kas pielīdzināms visaugstākā līmeņa sportistu sirds ritmam sacensību laikā. Tāpēc tas palīdz varikozo vēnu profilaksei - tiek trenētas asinsvadu sieniņas un tās kļūst elastīgākas un izturīgākas.

Sekss ir līdzvērtīgs labam sporta treniņam

Tā laikā tiek nodarbinātas gandrīz visas muskuļu grupas.

Sekss labi palīdz novājēt

Desmit minūtes aktīva seksa un zaudēts 150 kaloriju!

Sekss ir labākās zāles pret stresu

Komentāru nav.

Sekss uzlabo gremošanu un normalizē kuņģa darbību

Kam pierādījums ir tas, ka pēc mīlēšanās nereti rodas apetīte.

Sekss ir labākās zāles pret bezmiegu

Mīlēšanās laikā smadzenes izstrādā vielas, kas nodrošina pilnvērtīgu miegu.

Žurnāls "Sieviete" 05/2002

Citi interesanti raksti

Sekss ir labs, sekss ir labs...

Anālais sekss - par to, ko skaļi neapspriež

Par privāto dzīvi un savstarpējām attiecībām varat aprunāties Cāļa forumos

Par "to"

Attiecības un psiholoģija