Spogulis

Gelish nagu lakas noņemšana mājas apstākļos – vai tas ir droši?

Internetā ir pieejams neskaitāms daudzums video pamācību, kādā veidā mājas apstākļos noņemt Gelish nagu laku. Galu galā, ja varam ietaupīt, kādēļ šo procedūru neveikt pašām? Process izskatās vienkāršs, bet tas ietver arī tādu elementu kā nagu sutināšanu acetonā. Vai šādā veidā nevar nodarīt pāri nagiem?

Foto: istockphoto.com

Ieteiktais Gelish nagu lakas noņemšanas process nav sarežģīts. Sākotnēji ar nagu vīli jānovīlē lakas augšējais pārklājums, lai ķīmiskie līdzekļi spētu iesūkties dziļāk. Tad nags jāpārklāj ar vati, kas samērcēta acetonā, un jāietin folijā. Tiek solīts, ka 15 minūšu laikā acetons izšķīdinās laku, un tā būs viegli noņemama. Jāatzīst, ka noņemot foliju, paveras visai neglīts skats – priekšā vēl darbs ar koka pušeri (speciāls manikīra instruments ar spicu galu), lai atbīdītu un nokasītu no nagiem Gelish lakas atlikumus.

Acetons ir spēcīgs šķīdinātājs, ar kuru tīri teorētiski iespējams noņemt praktiski jebko – gan grīdas krāsu, gan nagu laku! Bet dzirdot šo vārdu, manikīra speciālisti noskurinās. Gelish nagu laku nav paredzēts noņemt ar acetonu, bet gan ar speciālu šķīdumu, kas ir radīts tieši šim mērķim un atzīts par drošu un nekaitīgu nagiem. Kā stāsta Starptautiskās manikīra studijas pasniedzēja Olga Zeltiņa: «pat ja kādam izdodas veikt Gelish noņemšanas procedūru līdzīgi kā salonā, galvenā atšķirība ir līdzeklī, kas tiek izmantots. Izmantojot parastu tehnisko acetonu, pēc trijām šādas mērcēšanas, uzklāšanas un sutināšanas reizēm, klients bonusā var iegūt alerģiju un izsausinātus nagus, pie kuriem turpmāk vispār nekas vairs klāt neturēsies. Salonā nagus mērcē nevis parastajā acetonā, un pat ne attīrītā acetonā, bet speciālā šķīdumā, kura sastāvā ir vismaz 5–6 ingredienti, kas palīdz Gelish laku padarīt mīkstu.»

Foto: istockphoto.com

Kā atzīst speciāliste, veicot lakas noņemšanas procedūru bez nepieciešamajām priekšzināšanām, nagus var ne tikai sabojāt, bet sliktākajā gadījumā pat zaudēt uz visiem laikie m. «Jāsaprot, ka tas ir darbs ar ķīmiskām vielām, kuru lietošanu jebkurš manikīra speciālists apgūst semināros. Tikai profesionālis var zināt, ko drīkst lietot, kādos apjomos un kā nenodarīt pāri nagiem. Mājas apstākļos šāda informācija netiek sniegta, klients to dara balstoties uz kaut kādām savām sajūtām, un sekas var būt dažādas. Maigākais, kas var notikt: klients var dabūt sev tādus «skaistus», viļņainus un rievotus nagus uz visu mūžu. Bet sliktākajā gadījumā šī procedūra var izraisīt slimības, kuru rezultātā naga plātne atdalās no naga gultnes,» brīdina Olga Zeltiņa.

Manikīra studijas pasniedzēja stāsta, ka viņas klientu un paziņu lokā nav dzirdēti stāsti par Gelish lakas noņemšanas praksi mājas apstākļos. «Labi, ka mums neienāk prātā pašiem mājās balināt vai labot zobus,» smejas Olga, «man zināmie cilvēki nav tādi eksperimentētāji, viņi labāk uzticas profesionāļiem, jo ilgtermiņā – skopais tomēr maksā divreiz! Sabojāt nagus ir ļoti viegli, bet atgūt – tas ir ilgs un sarežģīts process!»

Elīna Dumpe

Citi noderīgi raksti

Koptas uzacis - sejas skaistuma noslēpums

Īpaši noturīgā nagu laka

Par skaistumkopšanu un veselību varat aprunāties Cāļa forumos

Skaistums

Veselība