Spogulis

Īpaši noturīgā nagu laka

Mūs konsultēja salona «OK nails» īpašniece Kate Žilēviča (www.nailsbykate.lv).

Lai arī daudzviet Latvijā īpaši noturīgā nagu laka vēl nav pieejama, Rīgā šī nagu laka jau svin savu uzvaras gājienu. Tā ir neviena cita kā «Harmony Gelish» nagu laka. Uz nagiem tā saglabājas trīs līdz pat piecas nedēļas, bet, atšķirībā no mākslīgajiem nagiem, nav biezāka par parasto nagu laku, tāpēc iespējams darboties tikpat ērti kā līdz šim, jo īpaši, ja ir steidzīgs dienas ritms, kad nagus katru dienu nav laika krāsot, bet gribas tos uzturēt koptus un skaistus.

Foto: Kate Žilēviča

«Harmony Gelish» UV lakas ar otiņu ir ilgstoši noturīgas. Nagi nav jāvīlē, turklāt procedūra aizņem īsāku laiku nekā liekot mākslīgos nagus – vidēji vienu stundu kopā ar klasisko manikīru. Šī nagu laka, dienām ejot, nezaudē savu spilgtumu un spīdumu.

«Harmony Gelish» nagu lakas klāj līdzīgi kā parastās nagu lakas, bet tās vēl divas minūtes ir jāžāvē UV lampā.

Lai šī nagu laka labi turētos, ir ļoti svarīgi, cik precīzi strādā meistars, tāpēc speciālists ir jāizvēlas īpaši rūpīgi. Meistars, kas to darīs nekvalitatīvi, sabojās rezultātu, jo nagu laka neturēsies tik ilgi, cik paredzēts. Īpaši izdevīgi ir šādu nagu laku klāt kāju nagiem, jo tie ataug lēnāk, līdz ar to nagu laka īpaši ilgi nagus saglabās skaistus un koptus.

Kate skaidro, ka arī kāju nagus sievietes regulāri kopj ne tikai vasarā, bet arī ziemā, jo sieviete taču izģērbjas katru vakaru. Tāpat Kate stāsta, ka jauno nagu laku īpaši iecienījušas jaunās māmiņas, kurām atliek mazāk laika rūpēm par sevi, bet mākslīgie nagi traucē rūpēties par mazuli. Tā kā šī nagu laka nav īpaši bieza, turklāt nagi saglabā ierasto garumu, tās uzklāšana nekādā veidā netraucē darboties un veikt ikdienas darbības. Tai daļai mākslīgo nagu piekritēju, kas līdz šim izvēlējās neitrālus nagu toņus vai dizainu, lai tie vienkārši būtu kopti, jo citu alternatīvu nebija, tagad ir iespēja labāk izvēlēties šo nagu laku, un sievietes to labprāt izmanto.

Foto: Kate Žilēviča

Jaunā nagu laka klājas līdzīgi kā parastā nagu laka, bet tās noturība ir līdzvērtīga gēla vai akrila nagiem. Ar «Harmony Gelish» nagu lakām nav jāuztraucas, ka svētku gatavošanās laikā vai ikdienā, uzpošot māju, rokas daudz mērcējot ūdenī vai saskaroties ar dažādiem tīrīšanas līdzekļiem, nagu laka nodrups. Šī nagu laka nāk nost tikai ar īpašu apstrādi salonā.

Salīdzinot ar gēla nagiem, «Harmony Gelish» nagu laka nav tik bieza, kaut gan ir nedaudz biezāka par parasto nagu laku. Toties, salīdzinot ar parasto nagu laku, nav jūtams uzklāto nagu lakas kārtu smagums. Lai arī nagu lakas ir vienkrāsainas, tāpēc nevar izvēlēties dažādus rakstus, no pieejamajiem toņiem var atrast savai gaumei piemērotu, kā arī ir iespējams veidot franču manikīru.

Jāatceras, ka šo nagu laku nevar noņemt ar acetonu, jo tai nav parastās nagu lakas bāzes, tā ir uz gēla bāzes. Nagu laku var noņemt salonā, citādāk ar laiku tā sāk nevis nolupt, bet lobīties no nagiem pa daļām nost. Mēģinot to patstāvīgi noņemt nost, nagi var tikt sabojāti. Šai nagu lakai ir īpašs nagu lakas noņēmējs «Gelish Remover», ko parasti ar vates plāksnīti uzliek uz naga, aptin ar foliju, patur 10–15 minūtes, un tad nagu laka nonāk nost kā plēvīte.

Foto: Kate Žilēviča

Mana personīgā pieredze – patīkami, ka process nav pārāk ilgs un ir pietiekami maigs. Lai arī krāsu toņu izvēle nav liela, ir iespējams atrast sev tīkamo. Ļoti patīkami, ka uzreiz pēc nagu lakas pēdējās kārtas uzlikšanas un ielikšanas žāvēties lampā, ar pirkstiem droši var darboties, jo nav jāsatraucas, ka nagu laka nebūs pietiekami nožuvusi un kaut kur izsmērēsies.

Mazgājot traukus, drēbes un grīdas, vienmēr skatījos uz nagiem un domāju, vai neparādīsies kāda nolupusi vietiņa, bet nagu laka mani savā sākotnējā skaistumā priecēja pārsteidzoši ilgi. Man ļoti patika tas, ka nebija tā smaguma sajūta, kas rodas no uzklātas nagu lakas, ja tā uz nagiem ir ilgāk par vienu dienu. Savukārt, atšķirībā no mākslīgajiem nagiem, nagi ir plāni, nevis biezi, tāpēc tie netraucē veikt ikdienas darbības, bet gan tikai priecē ar skaisto izskatu.

Protams, sievietes var vēlēties garākus nagus par saviem dabīgajiem, bet ar šo nagu laku to nav iespējams izdarīt, nagi būs tik gari, cik daba un pati sieviete sev to būs ļāvusi.

Foto: Kate Žilēviča

Arī Cālis.lv forumā sievietes, kuras izmēģinājušas «Harmony Gelish» nagu laku, izsakās ļoti atzinīgi, īpaši pievēršot uzmanību tās noturībai un norādot, ka, iespējams, tā turētos vēl ilgāk, ja nagi neataugtu un nagu laku nevajadzētu atjaunot tā iemesla dēļ.

Iveta Rozentāle

Citi noderīgi raksti

Koptas uzacis - sejas skaistuma noslēpums

Kā pareizāk uzkrāsot lūpas

Par skaistumkopšanu un veselību varat aprunāties Cāļa forumos

Veselība

Skaistums