Spogulis

Mākslīgo skropstu izvēle un kopšana

Sievietes skaistuma vārdā ir gatavas dabas doto uzlabot ar mākslīgo skaistumu un tas attiecas arī uz skropstu pieaudzēšanu.

Pieaudzējot skropstas, iespējams īsas un retas skropstas padarīt garākas un biezākas, kā arī atliektas, koriģēt acu formu, vizuāli paceļot nokarenus plakstiņus un līdz ar to mazinot skumjo acu izteiksmi. Ja skropstas no dabas ir gaišas, tad arī mākslīgas skropstas var izvēlēties nevis kontrastaini melnas, bet gan brūnas vai pelēcīgas. Katrā ziņā ne vienmēr mākslīgās skropstas arī mākslīgi izskatās – svētku reizēs var pielikt tādas skropstas, kas īpaši izceļas krāsas un formas ziņā, bet ikdienā pielietojamās pieaudzētās skropstas izskatās dabīgi.

Ir mākslīgās skropstas, ko pieaudzē salonā, bet ir iespējams iegādāties arī mākslīgas skropstas, ko sieviete var pielīmēt pati, ja vēlas tās izmantot kādam īpašam gadījumam, dodoties uz īpašu pasākumu vai, piemēram, izvēloties īpašu fotosesiju, bet pēc tam pieturēties atkal pie sava dabiskā izskata. Pašu rokām pielīmētās skropstas turas no vienas dienas līdz nedēļai. Bet salonā pieliktās skropstas trīs līdz sešas nedēļas (tomēr sievietēm ar taukainu acu plakstiņu ādu jārēķinās, ka skropstas turēsies īsāku laiku, tāpat arī sievietēm, kuras lieto kontaktlēcas, jo skropstas bieži tiks aiztiktas, liekot un izņemot lēcas). Pēc šī perioda iespējams veikt korekciju vai arī skropstas noņemt.

Mākslīgo skropstu pielikšanas process nav sāpīgs, nekaitē veselībai un aizņem laiku no vienas līdz trim stundām, atkarībā no tā, kā speciālists veic skropstu pieaudzēšanu. Visbiežāk mākslīgo skropstu matiņi tiek līmēti vienu pret vienu pie dabīgajām skropstām. Ja skropstas tiks liktas salonā, konkrētās sievietes vēlmēm atbilstošākās palīdzēs izvēlēties speciāliste pirms skropstu uzlikšanas.

Pēc vizāžistu domām mākslīgas skropstas var piemērot jebkura vecuma un izskata sievietei, galvenais tiešām izvēlēties atbilstošās. Mākslīgās skropstas var būt gan vienlaidus, gan retinātas, gan tādos kā pušķīšos, ko mēdz likt pie skropstu ārējās malas.

Jārēķinās, ka ar mākslīgām skropstām skats uz dzīvi būs citādāks arī pašai sievietei tīri fizioloģiski, jo skropstas būs garākas un arī smagākas. Pie tā, kā skropstas ir smagākas, pēc pāris dienām pieradīs, līdzīgi kā tas notiek, ja tiek pielikti mākslīgie nagi, pie kuru garuma un smaguma sākotnēji jāpierod. Tāpat cilvēkiem, kuriem ir alerģija, pirmajā reizē labāk izvēlēties uzlīmēt tikai pāris skropstu matiņus, lai saprastu vai līme vai pati skropsta neizraisa alerģiju. No mākslīgām skropstām labāk atteikties arī tad, ja gribas rūpēties par dabīgajām skropstām, bet tās ir trauslas, jo mākslīgās radīs papildus slodzi.

Ja skropstas sieviete vēlas līmēt pati, tad galvenais atcerēties, ka mākslīgajām skropstām jābūt vienādā līnijā ar dabiskajām. Ja tās ir garākas, tad jānogriež no ārējās malas, ja īsākas, tad jālīmē, sākot no ārējā kaktiņa. Bet atbilstoša garuma skropstas līmē no iekšējās malas. Līmi neklāj uz plakstiņiem, bet gan uz mākslīgo skropstu pamatnes un pirms likšanas ļauj nedaudz apžūt. Jāņem vērā, ka skropstas jālīmē jau pēc grima uzlikšanas – tātad arī pēc acu ēnu un skropstu nokrāsošanas.

Mākslīgo skropstu kopšana

Lai arī pieliktās skropstas neprasa īpašu kopšanu, tomēr ar dažu paradumu maiņu jārēķinās gan. Maksimāli vajadzētu izvairīties no acu berzēšanas, jo tas var padarīt skropstas trauslas.
Mazgāties var tāpat kā ierasts, tikai jāizvairās no hlorēta vai ļoti sāļa ūdens, kas var kaitēt skropstu noturībai. Ja cilvēks pieradis, var doties arī uz sestdienas pirtiņu, tas skropstām netraucēs, galvenais neberzēt plakstiņus ar rokām. Ja ierasts gulēt uz vēdera, tad mākslīgo skropstu dēļ labāk gulēt uz muguras vai vismaz uz sāniem.

Mākslīgās skropstas nedrīkst kopt ar eļļām, tās vienīgi palīdzēs skropstām nokrist. Tāpēc, ja skropstas liktas pašas spēkiem, tieši ar eļļu tās var noņemt. Arī salonā pieliktās skropstas tādā veidā var noņemt, tikai tad vislabāk izmantot olīveļļu un atstāt to uz nakti – nākamā rītā viegli skropstas noņemt. Tomēr vislabāk, ja tās noņems speciālists, kas tās uzlicis. Tāpat arī taukaini krēmi var izšķīdināt līmi, ar ko skropstas pielīmētas, tāpēc no tādiem arī labāk izvairīties.

Iveta Rozentāle

Citi noderīgi raksti

Koptas uzacis - sejas skaistuma noslēpums

Grūtniecība un dekoratīvā skaistumkopšana

Par skaistumkopšanu un veselību varat aprunāties Cāļa forumos

Veselība

Skaistums