Spogulis

Permanentais make-up

Vārds permanent angļu valodas tulkojumā nozīmē ilgstošs, pastāvīgs.

Permanentais make up jeb mikropigmentācija ir metode ar kuras palīdzību iespējams izcelt un uzlabot dabas dotos sejas vaibstus. Tā ļauj pārveidot uzacu, acu un lūpu līnijas, atbilstoši mūsu iecerēm, tuvinot tās ideālai formai, iespējams pat labot un izlīdzināt sejas defektus.

Ar ko tas atšķiras no parastā make up?

Parasto make up ikdienā uzliekam ar veikalā nopērkamiem dekoratīvās kosmētikas līdzekļiem. Savukārt, permanento make up veic pie speciālista. Ar adatiņu tiek ievadīts pigments zemādas slānī un tas saglabājas aptuveni 3-5 gadus

Procedūru neiesaka:

  • Grūtniecības periodā
  • Menstruāciju laikā
  • Lokāla dermatīta gadījumā
  • Akūta herpes vīrusa stadijā
  • Rētu stabilizācijas stadijā
  • Plastiskās operācijas/zemādas infiltrācijas stabilizācijas stadijā (1-6 mēneši)
  • Ķīmijas/staru terapijas kursa laikā
  • Lāzera terapijas/epilācijas kursa laikā
  • Skābju pīlinga procedūru kursa laikā

Kā sagatavot ādu pirms šīs procedūras?

Ir vairāki priekšnosacījumi, kas jāveic, lai varētu veikt šo procedūru: piemēram veikt provi ādas reakcijai uz pigmentu. nedēļu pirms procedūras izvairīties no sauļošanās. 3 dienas pirms lūpu mikropigmentācijas veikt herpes vīrusa profilaksi 4x dienā lietojot antivīrusa ziedi lūpu kontūrai. 3 dienas pirms procedūras neveikt kosmetoloģiskas procedūras. Diennakti pirms procedūras nelietot tonizējošus, kofeīnu saturošus dzērienus kā arī alkoholiskos dzērienus, nelietot tonizējošus medikamentus un preparātus asinsvadu paplašināšanai, kā arī smagu, asu barību, spēcīgas garšvielas. Tāpat arī pēc procedūras ir jāievēro speciālista norādījumi. To visu var noskaidrot salonā, kuru izvēlēsieties apmeklēt.

Kā notiek process?

Procedūru veic zem lokālas anestēzijas. Izmanto vienreizējas lietošanas instrumentus. Sākumā ar zīmuli uzzīmē kontūru, tad pēc iezīmētās kontūras ar adatiņu ievada pigmentu zemādas slānī. Pēc procedūras uz attiecīgās līnijas veidojas krevelīti. Lai iegūtu ideālu permanento grimu, nepieciešamas 2 procedūras - pamatprocedūra un koriģējošā (varbūt arī divas). Koriģējošā procedūra parasti ir bezmaksas.

Ādas atjaunošanās un pigmenta pilnīga stabilizācija notiek 30 dienu laikā. no 1.-7.dienai norit ādas mikroretēšanas process. No 7.-15. dienai pigmenta intensitāte krasi samazinās, kļūstot gaišākai par vēlamo. No 15.-30.dienai pigmenta intensitāte atkal pieaug un šoreiz arī nostiprinās.

Kādas ir cenas? Vai daudz dārgākas nekā parastajam make up?

Tās ir krietni vien augstākas, jo arī pakalpojums tomēr atšķiras tā noturīguma ziņā un vispār pēc būtības. Cenas salonos ir atšķirīgas, bet nu salīdzinājumam aptuvenas cenas:

Lūpu kontūras ~ 100 Ls

Lūpu kontūras ar aizpildīšanu ~ 130 - 150 Ls

Skropstu līnijas (augša vai apakša) 50-60 Ls

Uzacu kontūra ~ 80-100 Ls

Dzimumzīme ~ 10

Cik ilgnoturīgs ir permanentais make up?

Vidēji 3-5 gadus. Taču šo noturīgumu ietekmē vairāki faktori - aparātu un pigmentu kvalitāte, meistara profesionalitāte, pārmērīgi sausa āda, ko ietekmē medikamenti, smēķēšana u.c.. Lai ilgāk saglabātu pigmentu efektivitāti, jācenšas izvairīties no pārlieku spēcīgas un ilgstošas tiešas saules iedarbības, lietojot ādas kopšanas līdzekļus, kas aizsargā no UV stariem, saulesbrilles.

Rakstu sagatavoja topošā vizāžiste Mice

Citi noderīgi raksti

Koptas uzacis - sejas skaistuma noslēpums

Kā pareizāk uzkrāsot lūpas

Par skaistumkopšanu un veselību varat aprunāties Cāļa forumos

Veselība

Skaistums