Spogulis

Būs pareiza ķemme, būs skaisti mati

Gudrākais risinājums matu ērkuļa savaldīšanai ir ķemmes izvēle. Ķemmēšanai ir ārstnieciska nozīme. Lietojot pareizu ķemmi, mati kļūst spīdīgi, vieglāk ieveidojami, tiks masēta galvas āda un uzlabosies asinsrite, tiks veicināta matu augšana.

Pasaulē ir zināmi vairāk nekā 100 dažādu ķemmju veidi. Ķemmju zariņi var būt no dažāda materiāla: koka, kaula, plastmasas, neilona, metāla un ir paredzēti matu kopšanai un atšķirīgām veidošanas tehnikām. Pats par sevi saprotams, ka ar retāku zaru sukām ir vieglāk izķemmēt savēlušos matus.

Dabisko saru sukām ir līdzība ar jūsu matiem, jo abos ir keratīns, kas uzlabo to spīdumu un nerada matu galu šķelšanos. Taču pēc matu mazgāšanas labāk lietot neilona sukas, ar kurām vieglāk piekļūt visiem matiem uzreiz.

Pirms jaunas dabiskā materiāla matu sukas lietošanas uzsmidziniet sariņiem matu laku, tad izžāvējiet ar fēnu. Sukas sariņi kļūst mīkstāki un elastīgāka. Neilona, plastikas un metāla sukas ir karstumizturīgas, tādēļ vispiemērotākās matu žāvēšanai ar fēnu. Elastīgais spilventiņš atvieglo matu ķemmēšanu, veidošanu un žāvēšanu.

Suku veidi:
Apaļās dabiskā materiāla sukas: domātas normālas struktūras matiem, nogludina un rada spīdumu. Jo lielāka un apaļāka ir suka, jo labāka.
Apaļās plastmasas sukas: modelē frizūras gariem un vidēji gariem matiem. Jo īsāki sariņi, jo ciešākas un smalkākas būs sprogas.
Apaļās sintētiskās sukas: piemērotas matiem ar ilgviļņiem, jo veido ļoti dabīgas, mīkstas un elastīgas cirtas.
Kvadrātveida suka, ar elastīgiem, bieži izvietotiem sariņiem: paredzēta gariem matiem. Labi izķemmē slapjus matus, izmanto galvas ādas masāžai, mazina matu elektrizēšanos.
Tuneļveida suka ar speciālām atverēm: izmanto īsu matu sukāšanai.
Ar šādām sukām iespējams maksimāli palielināt matu apjomu.
Ovāla koka suka sausiem matiem: masē, uzlabo matu barošanos, stimulē to augšanu.

Citi noderīgi raksti

Augļi un dārzeņi kosmētikā

Matu krāsošana mājas apstākļos

Par skaistumkopšanu un veselību varat aprunāties Cāļa forumos

Veselība

Skaistums