Spogulis

Kāpēc vīriešiem nav celulīta?

Vai attiecībā uz celulītu nepastāv dzimumu vienlīdzība? Dzirdēts, ka šī kaite, pret kuru tā cīnās sievietes, nemaz nav iedalīta vīriešiem vai arī viņi to pacieš klusējot un nemeklē arvien jaunas apkarošanas metodes, kā to dara dāmas.

Vīriešu un sieviešu celulīta atšķirības

Celulīts var attīstīties arī vīriešiem, taču tas atšķiras no sievietēm raksturīgā celulīta. Pirmā atšķirība ir tā, ka vīriešiem «celulīts» parādās citās ķermeņa vietās.

Foto: istockphoto.com

Pastāv viedoklis, ka vīriešu gadījumā to nav pareizi saukt par celulītu, bet par aptaukošanos, bet citi zinātnieki tomēr runā arī par vīriešu celulītu.

Vīriešu celulīts neizpaužas tāpat kā sievietēm tāpēc, ka vīrieša ķermeņa uzbūve ir citādāka nekā sievietēm:

 

 • Vīrieša ķermeņa saistaudu uzbūve un funkcionēšana atšķiras no sieviešu saistaudiem

 • Vīriešu āda ir biezāka

 • Vīriešiem ir mazāk taukaudu, bet vairāk muskuļaudu

 • Vīriešu taukaudu izvietojums ir citāds, tāpēc, ja arī tauki uzkrājas, tad daudz mazākā slānī nekā sievietēm un visvairāk tikai uz vēdera.

Faktori, kas veicina celulīta veidošanos gan vīriešiem, gan sievietēm:

 

 • Mazkustīgs dzīves veids vai nepietiekama fiziskā slodze

 • Biežas un ilgstošas stresa situācijas

 • Neveselīgs un nepilnvērtīgs uzturs

 • Gremošanas traucējumi

 • Nepareiza stāja un pārāk ciešs apģērbs

 • Iedzimtība

 • Asinsrites traucējumi, ko var izraisīt, piemēram, smēķēšana.

Celulīta veidošanās procesā būtiska nozīme ir sieviešu un vīriešu hormonu atšķirībām. Pastāv teorija, ka celulīts var piemeklēt vīriešus, kuriem ir daudz sievišķo hormonu. Cita saistība ar hormoniem – ja adrenalīna līmenis vīrieša organismā ir svārstīgs, tas var sekmēt tauku uzkrāšanos. Uz vīriešiem nedarbojas hormoni, kuri ir būtiski tauku nogulsnēšanās veicinātāji sievietēm. Celulīta rašanās lielākajai daļai sieviešu saistīta ar hormonālām pārmaiņām – daudzām sievietēm celulīts rodas grūtniecības laikā vai pēc dzemdībām, menopauzes periodā vai lietojot pretapaugļošanās tabletes.

Kā cīnīties pret celulītu

Profilakses un cīņas metodes ar celulītu vīriešiem un sievietēm īpaši neatšķiras. Tajās ietverams pasākumu komplekss, kas saistīts gan ar atbrīvošanos no provocējošo faktoru ietekmes, gan dažādu kosmētisko līdzekļu un pretcelulīta procedūru pielietošana. Vienu atšķirību gan zinātnieki piemin – ja arī vīrieši nodarbojas ar sportu, ar to var nepietikt, viņiem būtu jāpievērš īpaša uzmanība tieši vēdera preses vingrinājumiem.

Vairāk informācijas, kā no celulīta atbrīvoties, šeit.

Raksta tapšanā izmantota E.Densijas grāmata «Dzīvosim bez celulīta».

Iveta Odiņa

Lasi vēl

Matu krāsošana ar hennu

Ko noklusē reklāma

Par skaistumkopšanu un veselību varat aprunāties Cāļa forumos

Veselība

Skaistums