Spogulis

Sausas ādas kopšana

Vispārējai ķermeņa kopšanai labi noder dažnedažādie ķermeņa losjoni, pieniņi, eļļas un citi līdzekļi. Tie palīdz ādai pēc mazgāšanās atgūt zaudētās taukvielas un mitrumu, kā arī aizsargā to. Taukaina vai normāla āda nav obligāti katrreiz jāieziež ar krēmu. Sausā ādā gan būtu ļoti vēlams regulāri iemasēt krēmu, lai radītu aizsargkārtiņu, īpaši ziemā, kad ādai trūkst mitruma un taukvielu.

Kāpēc āda ir sausa?

Ķermeņa kopšana pēc dušas vai vannas ir pati elementārākā procedūra. Tās laikā īpaša uzmanība jāpievērš zonām, kur āda visbiežāk ir izteikti sausa, iekaisusi vai visātrāk novecojas - kaklam, krūtīm, elkoņiem un ceļgaliem, kā arī potītētm, pēdu un plaukstu virspusei. Bieža mazgāšanās ar spēcīgi attaukojošām ziepēm, aukstums, karstums, saskare ar dažādām ķīmiskām vielām - sadzīves ķīmiju (vai arī, ja āda pēc depilācijas nav apstrādāta ar dezinficējošiem, mīkstinošiem līdzekļiem), ādu padara sausu un paātrina tās novecošanos. Sausumu var radīt arī dažādi veselības traucējumi, piemēram, hormonālās izmaiņas.

Kad noteikti jālieto pīlinga krēmi?

Ja konstatējat, ka āda ir nelīdzena, blāva, iespējams, ka vainīgas ir novecojušās šūnas, kuras pietiekami aktīvi neatdalās no tās virskārtas. Iespējams, ka mazgājoties nav izdevies tās noberzt. Tad jāķeras pie lobošajiem krēmiem jeb pīlinga līdzekļiem. Veikalos nopērkami gan speciāli pīlinga krēmi, gan dušas želejas ar pīlinga iedarbību. Pēc pīlnga neiazmirstiet ādu noskalot siltā ūdenī un ieziest ar krēmu.

Kā rīkoties, ja āda ir ļoti sausa un zvīņojas?

Ja dažas ķermeņa zonas ir īpaši sausas, ar parastu losjonu var izrādīties par maz, nepieciešams krēms ar pastiprinātu barojošu iedarbību. Lai pēc vannas atjaunotu tauku kārtiņu, īpaši sausai ādai jāleto produkti ar eļļas piedevu, nopērkamas ir arī ķermeņa eļļas ar pulverizatoru, kas uzpūstas ātri iesūcas ādā. Ķermeņa daļas, kuras  novecojas izteiktāk, ieteicams palutināt ar pretgrumbu krēmu.

Vai ar gadiem jāizvēlas speciālie ķermeņa krēmi?

Sievietēm pēc 35 gadu vecuma ieteicams lietot ķermeņa losjonus un želejas, kas papildinātas ar intensīvas iedarbības vielām, piemēram, mitrinošu vielu kompleksu, dabiskajām augļu skābēm, kas uzlabo ādas krāsu, dara to gludāku, sekmē pārragojušos šūnu nolobīšanos.

Citi noderīgi raksti

Mākslīgo zobu skaistums un nepieciešamība

Grūtniecība un dekoratīvā skaistumkopšana

Par skaistumkopšanu un veselību varat aprunāties Cāļa forumos

Veselība

Skaistums