Spogulis
Fantastiski vasaras kokteiļi visai ģimenei
Kad dārzos un tirdziņos valda sulīgu augļu un ogu pārpilnība, bet ēdienreizes gribās aizstāt ar saldējumu, ziniet – ir pienācis īstais laiks palutināt sevi ar veldzējošiem un fantastiski garšīgiem vasaras kokteiļiem!
Vasaras ideālā maltīte – aukstā zupa
Aukstā zupa ir veselīgs, garšīgs un atspirdzinošs ēdiens karstām dienām, turklāt tas ļauj eksperimentēt ar visai neierastiem garšu salikumiem.
Kādēļ mums garšo pusfabrikāti, fast–food un junk–food ēdiens?
Lai gan teorētiski apzināmies fast–food ēdienu un dažādu pusfabrikātu kaitīgumu, reizēm atturēties no šīm neveselīgajām maltītēm ir grūti. Kaut kādā mistiskā veidā burgeri, uzkodas, čipsi un našķi šķiet ārkārtīgi garšīgi un vilinoši.
Bīstamākās kļūdas, ēdot ārpus mājas
Ieturot maltīti ēdnīcās, kafejnīcās vai restorānos, mēs nereti pakļaujamies dažādiem izdevīgiem piedāvājumiem, reklāmai vai bara instinktam un aizmirstam par rūpīgi kaldinātajiem plāniem – ēst veselīgi.
Seši mīti par veselīgu ēšanu
Pareizas ēšanas padomi mūs appludina no visām pusēm, un padomi, kā uzturēt sevi labā formā, mēdz būt visai pretrunīgi.
Testējam tīra un slaida dzīvesveida padomus!
Ēdieni aukstam un karstam laikam
Auksti? Varbūt vajadzētu ieēst karstu zupiņu un paliks siltāk? Savukārt vasaras karstumā bieži vien nav apetītes un vienīgais, ko vari ieēst, ir aukstā zupa vai zemenes ar pienu.
50 produkti, kas ir veselīgāki, nekā Tu domā
Uztura speciālisti paziņojuši labas vēstis – makaroni, siers, alus un vēl citi kopumā 50 produkti, kas tika nosaukti pie ne visai veselīgiem, piedzīvojuši reabilitāciju un atzīts, ka tie ir veselīgāki, nekā līdz šim uzskatīts.
Kā pareizi atbrīvoties no liekā svara?
Aptaukošanās nav tikai vizuāla problēma! Tā pati par sevi ir hroniska slimība, kas pasliktina dzīves kvalitāti.
Viena produkta jeb monodiēta
Monodiēta nozīmē to, ka vairāku dienu garumā ierobežotā daudzumā tiek ēsts viens produkts.
Dr.Andis Brēmanis par saldinātājiem
Cilvēks savā vēsturiskās attīstības gaitā ir iemācījies no produktiem izdalīt vienkāršos cukurus tīrā, koncentrētā veidā.
Kompulsīvā pārēšanās – viens no ēšanas traucējumu veidiem
Papētīsim arī mēs šo rīšanas kaiti jeb atkarību no ēšanas vai, zinātniski sakot, – kompulsīvo pārēšanos.
Kompulsīvā pārēšanās – kompleksas uzveikšanas metodes
Par mūsdienās tik aktuālās rīšanas kaites jeb kompulsīvās pārēšanās cēloņiem un pieredzes stāstiem cīņā ar to jau rakstījām. Tagad pievērsīsimies speciālistu ieteikumiem slimības uzveikšanai.
Mango lietošana uzturā palīdz samazināt svaru
Piemēram, tropiskais auglis mango, kura vēsturiskā dzimtene ir Indija, tiek ieteikts kā ļoti veselīgs, pat vairāk – kā ideāls produkts cilvēkiem, kuri vēlās tikt vaļā no liekajiem kilogramiem.
Vai cukurs ir «baltā nāve»?
Cukurs ir visnotaļ derīga lieta, kas ēdienus un dzērienus padara baudāmākus un enerģētiski bagātākus.
Putru receptes
7 mīti par veselīgu uzturu
Par veselīgu uzturu pastāv dažādi mīti, daži no tiem ir patiesi, daži ir ļoti tālu no patiesības.
Pie velna ar diētu!
ASV Nacionālais veselības institūts ziņo, ka līdz pat 95% cilvēku, kuri izmantojuši novājēšanas diētas, atkal atgūst zaudētos kilogramus.
Atslodzes dienas
Diētas ārsts Atis Tupiņš apgalvo - tāpat kā kalnā var uzkāpt no dažādām debespusēm, arī vājēšanas taktika var būt dažāda.
Kā 8 ūdens glāzes dienā palīdz turēt taukus no jums pa gabalu
Tas var likties neticami, bet ūdens, ļoti iespējams, ir vienīģais vissvarīgākais katalizators svara zaudēšanā un svara kontrolē.
Intervija - es dzīvoju veselīgu dzīvesveidu
Kas ir Tavā ēdienkartē?
Vai diētisks ir veselīgs?
Veselīgs dzīvesveids mūsdienās ir gan modes vārds, gan nopietni ievēroti principi, izvērtējot gan savas fiziskās aktivitātes, gan ēdienkarti.
Ēst vai neēst pirms treniņa
Uzsākot regulāri nodarboties ar fitnesu, daudzas no mums uzskata, ka vismaz divas stundas pirms un pēc treniņa nedrīkst ēst. Vai tas ir tiesa?
Atslodzes kalendārs pēc mēness fāzēm 2011. gadam
Viena no metodēm, kā atbrīvoties no liekiem kilogramiem pārāk sevi nebadinot - ievērot atslodzes dienas. Lai atslodzes dienas paietu vieglāk, tās labāk ieturēt vadoties pēc mēness fāzēm. Piedāvājam kalendāru 2010. gadam
Zaļie kokteiļi
Pumpuri, jaunie dzinumi, zaļās lapiņas un citas pavasara veltes ir bioloģiski aktīvas un dzīvības spēka pilnas, tāpēc cilvēkiem noderīgas, lai palīdzētu atgūt spēkus pēc garās ziemas.
Atkarība no saldumiem. Kā pret to cīnīties?
Laikmetā, kad veikalu plauktos var atrast neiedomājami daudz dažāda veida saldumu, konfekšu, šokolāžu, kulinārijas izstrādājumu, saldinātu dzērienu un citu «ātro» cukura avotu, aktuāls kļūst jautājums par atkarību no saldumiem.
Veselīgs ēdiens un emocionālās barjeras
Cenšoties ēst veselīgi, cilvēki saskaras ar dažādiem šķēršļiem. Tā var būt pašu nezināšana, pieļautās kļūdas vai pat emocionāli radušās barjeras.