Spogulis

Medicīna

Kā lietot zāles
Tomēr tāpat var rasties jautājumi, piemēram, kas bijis domāts ar zāļu dzeršanu pirms ēšanas un vai var uzreiz ar vienu ūdens malku noskalot visu sauju ar zālēm, kas izrakstītas.
Pasargā sevi no vēža
Ne tikai Latvijā, arī pasaulē pieaug saslimstība un mirstība ar ļaundabīgajiem audzējiem, tāpēc ir svarīga to laicīga atklāšana, kad iespējams tos veiksmīgi izārstēt.
Kas jāglabā mājas aptieciņā rudenī?
Galvassāpes, vēdergraizes, apdegumi, alerģijas, sasitumi – tās ir tipiskākās problēmas, ar kurām kaut reizi dzīvē ir sastapies ikviens no mums.
Skleroterapija – vēnu ārstēšanas metode ar ļoti plašu pielietojumu
Ar skleroterapiju varam palīdzēt ļoti plašam pacientu lokam – gan tiem, kam kapilāro vēnu varikozes dēļ uz kājām ir tikai nelieli kosmētiski defekti, gan tiem, kuriem ir smagas kāju veselības problēmas.
Dr. Mauriņa Vēnu klīnika: jauns koncepts, garantēts rezultāts
Dr. Mauriņa Vēnu klīnikā pacienti jūt nepārtrauktas attīstības gaisotni – allaž tiek ieviestas kādas inovācijas, notiek pētījumi, durvis ver jaunas telpas, un tas nav mazsvarīgi laikos, kad ik brīdi jārēķinās ar krīzes sekām.
«Vēnu pavasaris»: paskaties nopietni uz savām kājām!
Tie, kuri regulāri interesējas par veselības jautājumiem, droši vien zina, kas ir «Vēnu pavasaris» – šo pasākumu Dr. Mauriņa Vēnu centrs rīko nu jau trešo gadu un tas gūst arvien plašāku atsaucību.
Spogulīt, spogulīt, saki man tā…
Tā kā pēdējā laikā nemitīgi tiek pilnveidoti ķermeņa modelēšanas veidi, rodas iespējas atrisināt kaut daļu no problēmām pilnīgi nesāpīgā veidā. Lasiet par UltraShape.
Trešais Vēnu pavasaris ir sācies!
Martā, aprīlī un maijā, 2012. gadā, notiek "Trešais Vēnu Pavasaris", kura laikā procedūrām tiek samazinātas cenas un klienti izglītoti par vēnu problēmām un iespējamiem risinājumiem.
Skleroterapijas ārstnieciskās iespējas
Viena no slimu vēnu ārstēšanas metodēm ir skleroterapija. Šī metode ir balstīta uz slimo vēnu posmu slēgšanu ar speciālu tam paredzētu medikamentu.
Viss sākas ar precīzu diagnozi
Vēl salīdzinoši nesen – pirms gadiem divdesmit trīsdesmit – vienīgais vēnu ārstēšanas veids bija operācijas.
Redzes korekcija ar lāzeroperāciju
Mūsdienās redzes problēmas ir vairāk nekā 50 % cilvēku, bet līdz ar medicīnas un tehnoloģiju attīstību redzes korekcijas iespējas ir paplašinājušās.
Vēnu saslimšanas var izārstēt bez sāpēm!
Ķirurgam, flebologam Dr.Andim Rītam lūdzām pastāstīt, kādas ir mūsdienīgas ārstēšanas iespējas cilvēkiem, kuriem jau radušās vieglākas, smagākas vai pavisam nopietnas vēnu slimības.
Renesanse vēnu ārstēšanā. Piedaloties pētījumā, vēnu lāzeroperācija tikai 245 Ls!
Pēdējo 20 gadu laikā fleboloģija ir strauji attīstījusies un piedzīvojusi nopietnas pārmaiņas gan diagnostikas, gan ārstēšanas jomā.
Kāju pietūkums – nopietnas slimības simptoms
Kāju pietūkums ir bieža parādība un iemesli var būt daudz un dažādi. Biežāk sastopamais cēlonis ir dziļo un virspusējo vēnu patoloģija.
Saudzēsim savas kājas!
Sāpes, tūska kājās parasti liecina par vēnu pataloģiju.
UltraShape – drošs solis tuvāk ideālai figūrai
Runa ir par neinvazīvu, nesāpīgu un veselībai nekaitīgu procedūru, kas palīdz atbrīvoties no nevēlamiem zemādas tauku uzkrājumiem uz vēdera, augšstilbiem vai sāniem.
«Paplašinātas vēnas»: no kosmētiskas līdz medicīniskai problēmai
Apzīmējumu «paplašinātas vēnas» bieži lietojam ikdienā. Visiem it kā ir skaidrs, ko tas nozīmēm taču nākas dzirdēt visdažādākās versijas par to, vai šī problēma ir veselībai bīstama vai tikai bojā izskatu.
Vēnu lāzeroperācijām jānotiek bez sāpēm
Latvijā pieaug medicīnas iestāžu skaits, kas piedāvā atrisināt daudziem cilvēkiem tik aktuālās kāju vēnu problēmas, izmantojot mūsdienīgas lāzertehnoloģijas.
Negribu otru bērnu vēnu dēļ!
Bieži vien sievietes pēc pirmā bērniņa piedzimšanas ierauga, ka viņu kāju vēnas paliek līdzīgas viņu mammu kāju vēnām, un tāpēc nolemj, ka otro un trešo bērniņu nevēlas, tomēr vēnu problēmas nav iemesls, lai atteiktos no turpmākajiem bērniem.
Jostas rozes viltīgā daba
Tomēr viena no rozēm, tā dēvētā jostas roze (herpes zoster), kas būtībā rodas no izslimota vējbaku vīrusa, ir ārstējama ar medikamentiem.
Par ko brīdina noguruma un smaguma sajūta kājās
Smaguma sajūta kājās ir viens no biežākajiem simptomiem vēnu patoloģijas gadījumā.
Masalas un masaliņas
2011. gada 8. jūlijā Latvijas Infektoloģijas centrs (LIC) ziņoja, ka laboratoriski apstiprināts pēdējo gadu laikā pirmais saslimšanas gadījums ar masalām Latvijā.
Ērču encefalīta slimnieku atbalsta grupas informācija
Ārsti infektalogi skaidro, ka potēšanās pret ērču encefalītu ir vienīgā drošā aizsardzība pret saslimšanu.
Viss par ērču encefalītu
Ko vēl pārnēsā ērces bez encefalīta un Laima slimības? Kā šīs slimības izpaužas?
Miega traucējumi
Kādi ir bezmiega cēloņi un kā tos novērst?
Pavasara nogurums
Būtu labi laiku veltīt vairāk sev, sava ķermeņa atspirdzināšanai pēc ziemas guļas.
Migrēna
Kā attālināt migrēnas lēkmes?
Ko jūs zināt par vēnām?
Aizpildi testu un uzzini, kā palīdzēt savām vēnām.
Alerģija - siena drudzis
Siena drudža mocītajiem nelielām pastaigām vispiemērotākie ir vēli vakari un laiks tūlīt pēc lietus.
Vēdera aizcietējumi
Jebkurā gadījumā, ja vēdera aizcietējumi pieturas ilgāk par divām nedēļām vai vēdera izeja aizkavējas ilgāk par trīs dienām, ieteicams griezties pie ārsta.
Caureja un tās ārstēšana
Kā regulēt gremošanas procesu, lai nerastos caureja.
Sausās acs sindroms datorlietotājiem
Ievēro biežākas atpūtas pauzes pie datora!
Kas būtu jāzin par dzimumzīmēm
Kādas dzimumzīmes var izrādīties kaitīgas?
Kas ir anoreksija?
Kādas var būt sekas pārmērīgai notievēšanai?
Smēķēšana
Kā atmest un ko darīt nesmēķētājam?
Mastopātija - labdabīga, un tomēr slimība
Mastopātiju var izārstēt pavisam vienkārši, ja sieviete ievēro visus ārsta ieteikumus.
Kā pašai laikus parūpēties par savu kāju veselību
Kas atstāj negatīvu ietekmi uz kāju vēnu veselību un kā ikviena sieviete pati laikus var rūpēties par savām kājām, stāsta Veselības centra 4 fleboloģe Sandra Prāve.
Viss par fizioterapiju
Fizioterapijai ir būtiskā nozīme cilvēka veselības, kustīguma un neatkarības saglabāšanā. Tā kā šī profesija Latvijā vēl ir diezgan jauna, aicinām jūs iepazīties ar to, kas tad īsti ir fizioterapeits, un ar ko šīs profesijas pārstāvji nodarbojas. Ko īsti varat sagaidīt, ja ģimenes ārsts nosūta pie fizioterapeita?
Ko sagaidīt elektroencefalogrāfijā (EEG)?
EEG palīdz diagnosticēt dažādas nervu sistēmas slimības. Tā ir pats nozīmīgākais izmeklējums galvas smadzeņu funkcionālā stāvokļa izvērtēšanai.
Alkoholisms
Alkoholisms tiek uzskatīts par slimību, ko nevar izārstēt, var tikai apturēt tās attīstību.
Mioma. Mīti un patiesības
Mioma reiz tika dēvēta par mūķeņu slimību, jo pastāvēja uzskats, ka miomas cēlonis ir nevainība. Patiesībā nevainīgām sievietēm mioma mēdz būt ļoti retos gadījumos.
Meningīts – parasta vai bīstama saslimšana?
Meningīts ir smadzeņu apvalka iekaisums. Pēc cēloņa un izmaiņām smadzeņu apvalkos un smadzeņu šķidrumā meningītam ir divi veidi – serozais jeb nestrutainais meningīts un strutainais meningīts.
Nejaukā saules buča – ādas vēzis
Gaidot vasaras sauli, lietderīgi būtu pārbaudīt savas ādas stāvokli, pastiprinātu uzmanību pievēršot dzimumzīmēm, īpaši tām, kas mainījušas krāsu, formu, lielumu vai tikušas traumētas.
Atbrīvojies no nierakmeņu nastas
Ar nierakmeņiem slimo daudzi. Nierakmeņu slimība jeb nefrolitiāze ir viena no izplatītākajām uroloģiskajām saslimšanām Latvijā.